Podatek VAT w obrocie międzynarodowym 2021

Zagadnienia związane z podatkiem VAT wcale nie muszą być takie trudne. Skorzystaj z kursu online, który zapewni Ci wiedzę podatkową w przystępnej, zrozumiałej i popartej realnymi przykładami formie!

 • Wymagania: brak wymagań
 • Około 21 godzin nauki
 • 7 godzin wykładów online
 • 8 tematów
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Przygotowanie do zawodu: samodzielny księgowy
 • Kod zawodu: 241103
 • Lokalizacja: online
od 499 zł / pół roku
za przedłużenie tego kursu na ten sam okres zapłacisz jedynie 149 zł

W tym module skupimy się na omówieniu zmian w przepisach VAT dotyczących sprzedaży wysyłkowej. Chodzi o zmiany, które weszły w życie od 1 lipca 2021 roku, które wprowadzają m.in pojęcie wewnątrzwspółnotowej sprzedaży towarów na odległość WSTO).

W ramach nagrania dowiesz się:

 • kiedy mamy do czynienia z WSTO,
 • jak liczyć limit w WSTO,
 • kiedy należy się zarejestrować do VAT w kraju nabywcy,
 • czym jest i jak skorzystać z procedury VAT OSS (ONE STOP SHOP),
 • kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu WSTO,
 • jak dokumentować WSTO, 
 • jak wykazać WSTO w pliku JPK_V7.

Zapraszam Cię do nagrania webinaru, w którym omawiam główne zmiany dotyczące importu towarów, które weszły w życie z dniem 1 lipca 2021 roku. 

W nagraniu wyjaśniam: 

- kiedy mamy do czynienia ze sprzedażą towarów importowanych na odległość, 

- jak zmienia się opodatkowanie VAT w przypadku platform pośredniczących,

- nową procedurę USZ dla operatorów pocztowych.


Kurs podstaw rachunkowości

Skorzystaj z praktycznego kursu, który krok po kroku wprowadzi Cię w tajniki świata rachunkowości i skrupulatnie przygotuje Cię do zawodu księgowego w oparciu o tzw. pełną księgowość.

 • Wymagania: brak wymagań
 • Około 90 godzin nauki
 • 30 godzin wykładów online
 • 20 tematów
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Przygotowanie do zawodu: Księgowy
 • Kod zawodu: 331301
 • Lokalizacja: online
od 479 zł / pół roku
za przedłużenie tego kursu na ten sam okres zapłacisz jedynie 99 zł

Wykłady wprowadzające w tematykę rachunkowości, stanowiące niezbędną bazę do dalszej nauki. Omawiają pojęcie, przedmiot oraz podmiot rachunkowości, a także regulacje prawne rachunkowości w Polsce jak również okresy sprawozdawcze oraz zasady i metody rachunkowości.

Wykłady omawiają tematykę organizacji rachunkowości w jednostce skupiając się na pojęciach polityki rachunkowości oraz zakładowego planu kont (ZPK). Opierają się na praktycznych przykładach prezentując wzór polityki rachunkowości oraz ZPK. Prezentują zapis księgowy operacji przy użyciu ZPK.

34 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią kontynuację tematu „Ewidencja księgowa - wprowadzenie” poszerzając go o wiedzę dotyczącą zakładowego planu kont (ZPK) oraz bilansu. Skupiają się na operacjach bilansowych. Bazując na licznych przykładach pomagają zrozumieć, które operacje zaliczamy do bilansowych, jak dokonać zapisu księgowego oraz jak powiązać konta z ZPK z pozycjami bilansu.

34 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią cz. 2 tematu "Dowody księgowe". W przejrzysty sposób i na wielu praktycznych przykładach przedstawiają sposób wypełnienia oraz zapis księgowy polecenia księgowania, dowodów sprzedaży/zakupu, magazynowych, kasowych (KW, KP, raport kasowy), wyciągu bankowego.

34 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią kontynuację tematu „Ewidencja księgowa - wprowadzenie” poszerzając go o wiedzę dotyczącą zakładowego planu kont (ZPK) oraz podstawowych pojęć z zakresu rachunku zysków strat. Skupiają się na operacjach wynikowych. Bazując na licznych przykładach pomagają zrozumieć, które operacje zaliczamy do wynikowych, jak dokonać zapisu księgowego takich operacji oraz jak powiązać konta wynikowe z ZPK oraz z pozycjami bilansu.

34 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią cz. 2 serii wykładów dotyczących rachunku zysków i strat (RZiS). Prezentują klasyfikację przychodów oraz kosztów wraz z dogłębnym omówieniem operacji zaliczanych do poszczególnych kategorii.

34 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady wprowadzają w tematykę rachunku kosztów skupiając się wokół metod ewidencji kosztów w układach rodzajowym, podmiotowym oraz przedmiotowym. Omawiają zapis księgowy operacji kosztowych przy pomocy metod uproszczonych oraz metody pełnej ewidencji kosztów ilustrując wyjaśnienia przykładami.

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady prezentują warianty rachunku zysków (RZiS) zgodnie z wymogami UoR w zależności od metody ewidencji kosztów jaką wybierze dana jednostka. Omawiają na praktycznym przykładzie ewidencję kosztów oraz przygotowanie RZiS w wariancie porównawczym oraz kalkulacyjnym dla jednostki produkcyjnej.

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady prezentują przygotowanie rachunku zysków i strat w wariantach:porównawczym oraz kalkulacyjnym a także metody ewidencji kosztów dla jednostek prowadzących działalność handlową lub usługową. Przedstawiają jak kalkulacja wyniku finansowego oraz ewidencja kosztów różni się dla tych dwóch typów działalności w stosunku do omawianej w poprzednim temacie jednostki produkcyjnej.

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią kontynuację tematu „Klasyfikacja przychodów oraz kosztów”. Bazując na licznych przykładach pomagają zrozumieć jak zaksięgować operacje związane z pośrednią działalnością jednostki takie jak: zbycie ŚT, dotacja, kaucje, wadia przepadłe, odpisanie zobowiązań, należności itp.

34 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią kontynuację tematu „Klasyfikacja przychodów oraz kosztów” poszerzając go o wiedzę dotyczącą zapisu księgowego przychodów i kosztów finansowych. Bazując na licznych przykładach pomagają zrozumieć jak zaksięgować poszczególne operacje związane z operacjami finansowymi jednostki takie jak: odsetki od lokat, obligacji, pożyczek, kredytów, zbycie inwestycji, różnice kursowe, odpisanie należności i zobowiązań dotyczących odsetek karnych.

34 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią kontynuację tematu „Klasyfikacja przychodów oraz kosztów” poszerzając go o wiedzę dotyczącą zapisu księgowego przychodów i kosztów zdarzeń losowych. Bazując na licznych przykładach pomagają zrozumieć jak zaksięgować poszczególne operacje takie jak: likwidacja środka trwałego, niedobory w materiałach, koszty usuwania skutków zdarzeń losowych, otrzymane odszkodowania, przychody z likwidacji i sprzedaży.

34 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady wprowadzają w temat rozrachunków z tytułu podatku VAT. Wyjaśnia pojęcia związane z podatkiem VAT takie jak: VAT należny oraz VAT naliczony. Przedstawia kalkulację wysokości podatku VAT oraz zasady rozliczenia podatku VAT na koniec okresu rozliczeniowego (zobowiązanie lub należność z tytułu VAT). W ramach tematu omówiono również uproszczoną ewidencję księgową podatku VAT należnego oraz naliczonego, stanowiącą bazę do zrozumienia ewidencji rozrachunków z tytułu VAT w praktyce.

19 zł / 30 dni
Kup ten temat

Webinary

Webinary

 • Wymagania: brak
 • Około 36 godzin nauki
 • 12 godzin wykładów online
 • 11 tematów
 • Przygotowanie do zawodu: brak
 • Kod zawodu: brak
 • Lokalizacja: online
399 zł / pół roku
za przedłużenie tego kursu na ten sam okres zapłacisz jedynie 79 zł

*Opanuj ewidencję w KPiR w 3 dni - bez wychodzenia z domu!

Nowość - kurs EXPRESS dla osób, które chcą rozpocząć pracę w biurze rachunkowym lub rozliczać własną firmę

Chcesz zacząć księgować w oparciu o KPiR? Nie masz czasu na pełny kurs online?

Zamów kurs EXPRESS i w zaledwie 3 dni opanuj praktycznie zasady ewidencji, w znanym programie ifirma.

*Poziom: początkujący Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z rachunkowością w oparciu o KPiR.

W trakcie 3 dni przekonasz się, jak wygląda podatkowa księga przychodów i rozchodów od środka (na przykładzie pracy w programie ifirma).

Po ukończeniu kursu będziesz w stanie: ujmować przychody w KPiR ujmować wydatki w KPiR przygotować deklarację podatkową.

Przekażę Ci też praktyczne zasady, o czym dodatkowo warto pamiętać, ujmując wydatki w KPiR.

NOWOŚĆ: unikatowa formuła kursu EXPRESS - maksimum rezultatów w ciągu zaledwie 3 dni!

W ramach kursu otrzymasz materiały do samodzielnej pracy oraz spotkanie na żywo z autorką kursu, Magdaleną Hosiawa, w formie szkolenia z sesją Q&A w dniu 13.10.2021 o godz. 19:00.

UWAGA: jeśli nie możesz uczestniczyć w kursie w dniach 11-13.10.2021, uzyskasz dostęp na 30 dni do nagrań i materiałów.

POZIOM: dla początkujących

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem pracy w księgowości?

Chcesz zmienić zawód na księgowy?

DOŁĄCZ DO SZKOLENIA I W GODZINĘ DOWIEDZ SIĘ, JAK WYGLĄDA ŚCIEŻKA DO ZNALEZIENIA PRACY W KSIĘGOWOŚCI!

Zamów nagranie webinaru, jeśli:

 • zastanawiasz się jak rozpocząć przygodę z księgowością, nie wiesz od czego zacząć,
 • uczyłaś/uczyłeś się kiedyś księgowości, ale poddałaś się/poddałeś się bo wydało Ci się to za trudne,
 • uczyłaś/uczyłeś się podstaw księgowości lata temu i nie wiesz jak powrócić na rynek księgowy po przerwie.

 

Co ważne, na webinarze odpowiem także na Twoje wątpliwości, czy przekonania typu:

 • księgowość jest tylko dla umysłów ścisłych,
 • aby pracować w księgowości muszę skończyć studia wyższe kierunkowe,
 • aby uczyć się księgowości trzeba kuć ustawy,

 są rzeczywiście prawdziwe. 

 Z nagrania dowiesz się również wielu praktycznych szczegółów na temat tego, jak wygląda praca w księgowości:

 • czym różni się praca w księgowości w korporacji od pracy w biurze rachunkowym czy małej firmie,
 • na co zwrócić uwagę przygotowując cv na pierwsze stanowisko księgowe.

O nagraniu więcej dowiesz się tutaj:

**
**{: style=”background-color: transparent;”}

 

WYJĄTKOWE BONUSY!

WAŻNE: W ramach nagrania otrzymujesz także e-book i test online, dzięki któremu przekonasz się czy nadajesz się do pracy w księgowości oraz nad jakimi umiejętnościami powinnaś/powinieneś popracować.

Dodatkowo, abyś mógł się przekonać czy księgowość to coś dla Ciebie w ramach szkolenia omówię podstawy księgowości pełnej, wyjaśniam czym jest bilans, odczarowuję pojęcia aktywów, pasywów a także konta księgowego. I zdradzam jak zapamiętać stronę Wn i Ma konta.

 Podsumowując, pakiet z webinarem zawiera:

 • ponad godzinne nagranie o praktycznych aspektach pracy w księgowości wraz z przyspieszoną pigułką wiedzy na temat podstaw księgowości pełnej
 • e-book "Jak zostać profesjonalnym księgowym, instrukcja krok po kroku" w formacie pdf - napisany na podstawie zawartości webinaru, dla osób, które wolą czytać, niż oglądać
 • dostęp do testu wiedzy: “czy nadajesz się do pracy w księgowości” z interpretacją wyników.

Dostęp do wszystkich materiałów otrzymujesz na 30 dni. W tym czasie możesz pobrać e-book i test na swój komputer.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Ważna informacja dla każdej osoby, która chce zostać księgowym!

Jeżeli już od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad tym by rozpocząć przygodę z księgowością LUB

uczyłeś się księgowości, ale poddałeś się bo stwierdziłeś, że to za trudne to mam coś dla Ciebie!


Zapraszam Cię na szkolenie, z którego dowiesz się:


* jakie musisz posiadać umiejętności by zostać księgowym, * jakie musisz posiadać kwalifikacje by rozpocząć pracę w księgowości, * ile trwa nauka, * od czego zacząć naukę, * w jaki sposób się uczyć, * co zrobić żeby się nauczyć czyli jak utrzymać motywację i się nie poddać, * gdzie szukać pracy - żeby ją znaleźć.

Co dostaniesz w ramach szkolenia:

Szkolenie zawiera:

 • ponad godzinne nagranie
 • materiały pdf do pobrania (slajdy z prezentacji),
 • test predyspozycji "Czy nadaję się do pracy w księgowości".

POZIOM: dla początkujących

 Zastanawiasz się nad rozpoczęciem pracy w księgowości?

Chciałabyś/chciałbyś zmienić zawód na księgowy?

Nie jesteś pewien od czego zacząć? Chciałbyś trochę poznać podstawy księgowości zanim zdecydujesz się poświęcić nauce w 100%?

 DOŁĄCZ DO SZKOLENIA I W GODZINĘ OPANUJ PODSTAWOWE POJĘCIA KSIĘGOWOŚCI PEŁNEJ!

 Zapraszam do zamówienia nagrania szkolenia wraz z prezentacją:

"Podstawy księgowości pełnej w jeden wieczór"

 Dzięki skorzystaniu ze szkolenia:

 • poznasz podstawy księgowości pełnej czyli księgowości m.in spółek z o.o.
 • zrozumiesz czym jest bilans, aktywa i pasywa,
 • przygotujesz swój pierwszy bilans,
 • dowiesz się czym jest konto księgowe, zdradzę też jak zapamiętać po której stronie konta księgujemy tj. stronę Wn i Ma konta,
 • typy kont księgowych: bilansowe (aktywne, pasywne, aktywno-pasywne), wynikowe
 • dokonasz zapisów księgowych.

 

Szkolenie zawiera:

 • ponad godzinne nagranie
 • materiały pdf do pobrania (slajdy z prezentacji)

Dostęp do nagrania otrzymujesz na 30 dni, materiały PDF pobierzesz na zawsze.

59 zł / 30 dni
Kup ten temat

POZIOM: dla początkujących

 Zastanawiasz się nad otwarciem biura rachunkowego?

A może chcesz rozpocząć pierwszą pracę w biurze rachunkowym?

LUB masz zamiar samodzielnie rozliczać swoją działalność na KPIR (Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów)?

 DOŁĄCZ DO SZKOLENIA I POZNAJ PODSTAWY KSIĘGOWOŚCI W OPARCIU O PODATKOWĄ KSIĘGĘ PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW!

 To pierwszy niezbędny krok, aby pracować w oparciu o KPiR!

 Z tego szkolenia dowiesz się:

 • jak ujmować w przychody w KPIR na podstawie faktur - tj. z jaką datą, w jakiej wysokości, w jakiej kolumnie,
 • jak ujmować raport z kasy fiskalnej w KPIR,
 • na podstawie jakich dokumentów możemy ujmować koszty w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów,
 • jakie warunki muszą spełniać wydatki by mogły zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów (KUP) w KPiR,
 • jakie obowiązki ma podatnik czynny a jakie zwolniony z VAT,
 • wyjątki w księgowaniu KUP na przykładzie wydatków na samochody,
 • jak ujmować import usług w KPiR i na co zwrócić uwagę,
 • kiedy podatnik zwolniony z VAT musi również rozliczyć VAT i złożyć deklarację.

Szkolenie zawiera:

 • ponad godzinne nagranie
 • materiały pdf do pobrania (slajdy z prezentacji)

Dostęp do wszystkich materiałów otrzymujesz na 30 dni. W tym czasie możesz pobrać materiały pdf na swój komputer.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Od 1 października 2021 wchodzi w życie większość zmian dotyczących nowelizacji ustawy o VAT w ramach tzw. pakietu SLIM VAT 2.

Czy chcesz/potrzebujesz być na bieżąco z przepisami o VAT?

Jeżeli tak to serdecznie zapraszam Cię do nagrania szkolenia, które omawia wszystkie zmiany w ramach nowelizacji SLIM VAT 2.

Na szkoleniu na praktycznych przykładach zrozumiesz i zapamiętasz na czym polegają zmiany. W szczególności powiemy sobie o zmianach o

 1. w rozliczaniu VAT naliczonego przy imporcie usług oraz WNT,
 2. dla korzystających z samochodów osobowych, 
 3. dotyczących rozliczania korekt (dalszy ciąg),
 4. związanych z rezygnacją ze zwolnienia z VAT przy dostawie budynków, budowli lub ich części
 5. w przepisach dotyczących ulgi na złe długi,
 6. w imporcie w procedurze uproszczonej,
 7. dotyczących zarządzania środkami w ramach rachunku VAT
 8. i innych.

Szkolenie trwa ok. godziny. W ramach szkolenia otrzymujesz dostęp na 30 dni do: 

 • nagrania materiału video,
 • materiały pdf.

Ważna informacja dla każdej osoby już pracującej w księgowości!

{: style=”orphans: 2; text-align: start; text-indent: 0px; widows: 2; text-decoration-thickness: initial; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial;”}Czy wiesz już wszystko na temat zmian w VAT, które wchodzą w życie od 1 lipca 2021 roku w ramach tzw. pakietu VAT e-commerce?

{: style=”orphans: 2; text-align: start; text-indent: 0px; widows: 2; text-decoration-thickness: initial; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial;”} Jeśli nie, czas najwyższy uzupełnić wiedzę i nie gubić się w codziennej pracy!

{: style=”orphans: 2; text-align: start; text-indent: 0px; widows: 2; text-decoration-thickness: initial; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial;”} Jeśli Ty też chcesz zaktualizować swoją wiedzę o najnowsze zmiany w przepisach, zapraszam Cię do zamówienia nagrania webinaru:
{: style=”orphans: 2; text-align: start; text-indent: 0px; widows: 2; text-decoration-thickness: initial; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial;”}

{: style=”orphans: 2; text-align: start; text-indent: 0px; widows: 2; text-decoration-thickness: initial; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial;”}"VAT e-commerce - omówienia zmian w VAT od 1 lipca 2021"

Więcej dowiesz się tutaj: 

 W ramach szkolenia poruszamy następujące kwestie:

 • co oznacza pojęcie wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość,
 • jakie limity sprzedaży będą obowiązywały na poszczególne kraje UE i co tak właściwie będzie liczyło się do limitu,
 • jak rozliczać VAT do limitu i jak powyżej limitu,
 • zmiany MOSS (ang. mini one stop shop) na OSS (ang. one stop shop),
 • co kryje się pod pojęciem sprzedaży na odległość towarów importowanych z państw trzecich;
 • nowe zasady rozliczania VAT od towarów importowanych w przesyłkach pocztowych,
 • zmiany dostosowujące przepisy o VAt do ostatnich wyroków TSUE.

 Szkolenie zawiera:

 • ponad godzinne nagranie
 • materiały pdf do pobrania (slajdy z prezentacji),
119 zł / 30 dni
Kup ten temat

POZIOM: dla zaawansowanych

 Pracujesz już w księgowości i chcesz poznać wszystkie praktyczne aspekty dotyczące ujmowania faktur korygujących po zmianach w 2021?

 Zapraszam do zamówienia nagrania szkolenia wraz z prezentacją:

 „Ujmowanie faktur korygujących po zmianach w przepisach na konkretnych przykładach”

 Szkolenie omawia kwestie dotyczące tego kiedy i jak z perspektywy VAT po stronie nabywcy i sprzedawcy powinniśmy ująć korektę in minus dotyczącą m. in. zwrotu towarów, reklamacji, pomyłki, skonta, czy rabatu.

 Dzięki nagraniu dowiesz się także:

 • Jaką dokumentację podpinać w każdym z ww. przypadków
 • Jak regulacje odnośnie faktur korygujących in plus zmieniły się od 1 stycznia 2021 i na co zwrócić uwagę

 Szkolenie zawiera:

 • ponad godzinne nagranie
 • materiały pdf do pobrania (slajdy z prezentacji)

Dostęp do wszystkich materiałów otrzymujesz na 30 dni. W tym czasie możesz pobrać materiały pdf na swój komputer.

119 zł / 30 dni
Kup ten temat

POZIOM: dla zaawansowanych

 Pracujesz już w księgowości i chcesz w praktyce opanować zasady rozliczania wydatków na samochody na gruncie podatków VAT oraz CIT/PIT?

 Zapraszam do zamówienia nagrania szkolenia wraz z prezentacją:

"Rozliczanie wydatków na samochody a VAT i CIT/PIT"

 Z nagrania webinaru dowiesz się:

 • na jakich zasadach rozliczać wydatki na samochód ciężarowy,
 • na jakich zasadach odliczać VAT z wydatków na samochody osobowe,
 • jakie są zasady ujęcia w KUP wydatków na zakup samochodu, opłaty serwisowe czy wydatki na paliwo,
 • W jaki sposób ująć wydatki ponoszone na samochód leasingowany, w tym jak rozliczyć opłatę wstępną, raty kapitałowe i odsetkowe, ubezpieczenie czy wykup.
 • czy bardziej opłaca się wykup prywatny czy firmowy samochodu,
 • jak rozliczać wydatki na samochód ujęty w ewidencji środków trwałych.

 

Szkolenie zawiera:

 • ponad godzinne nagranie
 • materiały pdf do pobrania (slajdy z prezentacji)

Dostęp do wszystkich materiałów otrzymujesz na 30 dni. W tym czasie możesz pobrać materiały pdf na swój komputer.

119 zł / 30 dni
Kup ten temat

POZIOM: dla zaawansowanych

 Pracujesz już w księgowości i potrzebujesz pigułki wiedzy z omówieniem najnowszych zmian w raportowaniu w ramach pliku JPK_V7?

 Zapraszam do zamówienia nagrania szkolenia wraz z prezentacją:

"Zmiany w pliku JPK_V7 - nowe rozporządzenie i zasady korekty"

 W trakcie szkolenia omawiam szczegółowo planowane zmiany w raportowaniu w ramach pliku JPK_V7.

 Poruszam m.in następujące kwestie:

 • zmiany w kodach GTU
 • nowe zasady oznaczenia faktur MPP i TP
 • doprecyzowanie zasad raportowania faktur korygujących
 • faktury uproszczone (paragon z NIP do 450 zł) - jak raportować
 • podsumowanie zasad korygowania pliku JPK_V7

 

Szkolenie zawiera:

 • ponad godzinne nagranie
 • materiały pdf do pobrania (slajdy z prezentacji)

Dostęp do wszystkich materiałów otrzymujesz na 30 dni. W tym czasie możesz pobrać materiały pdf na swój komputer.

119 zł / 30 dni
Kup ten temat

POZIOM: dla średnio zaawansowanych

 Zastanawiasz się nad pracą w controllingu lub chcesz wyróżnić się na rynku księgowym?

 Zapraszam do zamówienia nagrania szkolenia wraz z prezentacją:

"Jak wyróżnić się na księgowym rynku pracy, ABC controllingu"

 Znajomość podstawowych narzędzi controllingowych stanowi znaczny wyróżnik dla księgowego i pozwala realnie wspomóc klienta - przedsiębiorcę.

 Z nagrania webinaru dowiesz się:

 • po co księgowemu narzędzia controllingowe
 • kiedy warto sięgać po narzędzia controllingowe,
 • jakie mamy narzędzia controllingowe,
 • jakich błędów nie popełniać dostarczając danych finansowych klientowi,
 • czym są przychody i koszty istotne,
 • jak wykorzystać informacje istotne w podejmowaniu decyzji - na realnych przykładach,
 • jakie informacje dostarczać w przypadku decyzji długoterminowych dotyczących inwestycji,
 • jakie mamy metody wyceny inwestycji.

 Szkolenie zawiera:

 • ponad godzinne nagranie
 • materiały pdf do pobrania (slajdy z prezentacji)

Dostęp do wszystkich materiałów otrzymujesz na 30 dni. W tym czasie możesz pobrać materiały pdf na swój komputer.

119 zł / 30 dni
Kup ten temat

Kurs rachunkowości średniozaawansowanej

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę o bardziej zaawansowane tematy, w tym zagadnienia podatkowe - to kurs dla Ciebie. Po jego ukończeniu będziesz przygotowany do podjęcia pracy na stanowisku samodzielnego księgowego.

 • Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości
 • Około 108 godzin nauki
 • 36 godzin wykładów online
 • 22 tematy
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Przygotowanie do zawodu: samodzielny księgowy
 • Kod zawodu: 241103
 • Lokalizacja: online
od 549 zł / pół roku
za przedłużenie tego kursu na ten sam okres zapłacisz jedynie 99 zł

Wykłady wprowadzają w tematykę rozliczeń międzyokresowych kosztów (RMK). Omawiają czym są RMK z podziałem na rozliczenia międzyokresowe bierne (RMB) oraz rozliczenia międzyokresowe czynne (RMC). Prezentują RMK w ujęciu ustawowym (UoR), podatkowym oraz polityki rachunkowości jednostki. Przedstawiają zapis księgowy operacji RMK, rozpoczynając od rozliczeń międzyokresowych czynnych (RMC).

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią kontynuację tematu dotyczącego rozliczeń międzyokresowych kosztów (RMK). Omawiają zapis księgowy operacji związanych z rozliczeniami międzyokresowymi biernymi (RMB) oraz podsumowują zdobytą w cz. I oraz w cz. II wykładów wiedzę dotyczącą RMK poprzez prezentację praktycznego całościowego przykładu opierającego się na operacjach dokonanych przez jednostkę produkcyjną.

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają metody wyceny wyrobów gotowych oraz produkcji w toku przedstawiając w cz. 1 metodę opartą o koszt wytworzenia (KW). Prezentują jakie koszty zgodnie z UoR stanowią KW a jakie koszty danego okresu (wraz z wyjątkami). Na podstawie licznych przykładów omawiają ewidencję przychodów i rozchodów produktów w oparciu o KW oraz jedną z 3 zasad: FIFO, LIFO, AVCO.

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają tematykę wyceny wyrobów gotowych oraz produkcji w toku w oparciu o ceny ewidencyjne oraz cenę sprzedaży netto. Prezentują czym są odchylenia od cen ewidencyjnych, jak je rozliczać oraz kiedy i jak dokonać odpisu aktualizującego wartość wyrobów gotowych. Dodatkowo poruszają kwestię wyceny produktów przy pomocy ceny sprzedaży netto.

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią cz.1 tematu dotyczącego wyceny i ewidencji materiałów. Przedstawiają metody wyceny materiałów skupiając się w tej części na ewidencji przy pomocy zmiennych cen ewidencyjnych tj. ceny nabycia oraz ceny zakupu. Prezentują na praktycznych przykładach m.in zapis księgowy przychodu materiałów z wykorzystaniem konta rozliczenie zakupu oraz ewidencję rozchodu materiałów w tym wraz z rozliczeniem kosztów zakupu.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią ostatnią część tematu dotyczącego wyceny i ewidencji materiałów. Omawiają na praktycznych przykładach ewidencję uproszczoną materiałów oraz wycenę i ewidencję materiałów w oparciu o stałe ceny ewidencyjne. Przestawiają zapis księgowy odchyleń od cen ewidencyjnych materiałów oraz ich sposób rozliczania zgodnie z wymogami ustawowymi. Na koniec tej serii przedstawiona zostaje wycena bilansowa materiałów wraz z omówieniem zapisu księgowego odpisów aktualizujących wartość zapasów materiałów.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Środki trwałe i amortyzacja cz. 1 - demo Wykłady wprowadzają w temat ewidencji i wyceny środków trwałych (ŚT). Omawiają jakie warunki muszą spełnić elementy majątku by mogły zostać zaliczone do ŚT, jak je klasyfikować nadając odpowiedni symbol KŚT, jak wycenić ŚT, który został zakupiony/wytworzony bądź otrzymany nieodpłatnie. Wyjaśniają również czym jest amortyzacja oraz umorzenie. Opierając się na licznych przykładach przedstawiają zapis księgowy nabycia oraz amortyzowania ŚT.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią kontynuację tematu dotyczącego ewidencji i wyceny środków trwałych (ŚT). Omawiają na praktycznych przykładach zapis księgowy rozchodu środków trwałych (sprzedaż, likwidacja, nieodpłatne przekazanie). Wyjaśniają również kiedy mamy do czynienia z ulepszeniem i czym różni się ono od remontu, jak dokonać odpisu aktualizującego wartość ŚT oraz przeszacować ŚT zgodnie z przepisami.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady wprowadzają w temat ewidencji i wyceny środków pieniężnych. Omawiają jakie aktywa zgodnie z przepisami zaliczamy do środków pieniężnych oraz jak je ewidencjonujemy w ZPK i ujmujemy w bilansie. Wykłady w tej części skupiają się na zapisie księgowym operacji gotówkowych(konto "Kasa" oraz bezgotówkowych ("Rachunki bankowe" i "Środki pieniężne"). Wyjaśniają kiedy pojawiają się środki pieniężne w drodze oraz co zrobić w sytuacji gdy wyciąg bankowy zawiera błąd.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią kontynuację tematu dotyczącego ewidencji i wyceny środków pieniężnych. W tej części skupiają się na omówieniu czeków oraz weksli wraz z prezentacją ich ewidencji w księgach rachunkowych w zależności od tego czy zostały otrzymane czy wystawione (tj. czy są obce czy własne). Na koniec tematu zaprezentowana zostaje wycena środków pieniężnych w walucie obcej w trzech przypadkach: na dzień dokonania operacji, dzień bilansowy oraz po dniu bilansowym.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają kryteria poprawnego rozpoznania momentu osiągnięcia przychodu ze sprzedaży towarów, produktów, materiałów oraz usług zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz z przepisami podatkowymi (podatek dochodowy). Wykłady prezentują również pojęcie rozliczeń międzyokresowych przychodów tj. przychodów przyszłych okresów. Na licznych przykładach przedstawiają zapis księgowy operacji przychodowych w ujęciu księgowym oraz podatkowym a także w sytuacji kiedy mamy do czynienia z przychodami przyszłych okresów.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają zasady kalkulacji wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie oraz umowy o dzieło. Przedstawiają również w jakich sytuacjach i w jaki sposób wyliczyć dodatkowe obciążenia pracodawcy z tytułu ww. umów. W ramach wykładów poruszone zostają m.in. zasady kalkulacji składek ZUS na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne a także zaliczki na podatek dochodowy.

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają zasady ewidencji wynagrodzeń zgodnie z prawem bilansowym oraz prawem podatkowym (updof i updop). Wyjaśniają co oznaczają koszty niestanowiące kosztów uzyskania przychodu (NKUP) i kiedy się pojawiają w przypadku wynagrodzeń, składek ZUS na ubezpieczenie społeczne i fundusze poza ubezpieczeniowe finansowanych przez pracodawcę i pracownika oraz w przypadku świadczeń niepieniężnych. Na koniec przedstawiają najczęstsze błędy popełniane przy prezentacji rozrachunków z pracownikami, ZUS oraz US w bilansie.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady wprowadzają w temat rozrachunków z tytułu podatku VAT. Wyjaśnia pojęcia związane z podatkiem VAT takie jak: VAT należny oraz VAT naliczony. Przedstawia kalkulację wysokości podatku VAT oraz zasady rozliczenia podatku VAT na koniec okresu rozliczeniowego (zobowiązanie lub należność z tytułu VAT). W ramach tematu omówiono również uproszczoną ewidencję księgową podatku VAT należnego oraz naliczonego, stanowiącą bazę do zrozumienia ewidencji rozrachunków z tytułu VAT w praktyce.

19 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają zasady ewidencji podatku VAT w praktyce. Prezentują dodatkowe konta, które są niezbędne w celu ewidencji i rozliczenia podatku VAT. W ramach wykładu omówione zostały zasady rozpoznania momentu: powstania obowiązku rozliczenia podatku VAT należnego oraz nabycia prawa do odliczenia VAT naliczonego. Przedstawione również zostały sytuacje, w których powstaje podatek VAT naliczony lub podatek VAT należny do rozliczenia w bieżącym okresie oraz podatek VAT do rozliczenia w następnym okresie. Na koniec zaprezentowana została problematyka ewidencji różnic wynikających zaokrągleń podatku VAT na koniec okresu rozliczeniowego.

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady wprowadzają w temat rozrachunków z kontrahentami i stanowią część pierwszą serii. Omówiono tutaj ewidencję podstawowych operacji związanych z rozrachunkami z odbiorcami zgodnie z prawem bilansowym oraz z przepisami o podatku dochodowym (updof oraz updop) i VAT. Na koniec przedstawiono zasady wyceny rozrachunków w walutach obcych, ewidencji różnic kursowych zrealizowanych oraz niezrealizowanych a także metod rozliczania różnic kursowych dla celów podatkowych (metoda podatkowa i bilansowa).

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią część drugą serii dotyczącej rozrachunków z kontrahentami. Przedstawiono tutaj zasady dokonania odpisów aktualizujących wartość należności oraz odpisów samych należności. Omówiono pojęcia odpisu aktualizującego szczególnego, odpisu aktualizującego ogólnego, współczynnika aktualizacji, struktury wiekowej należności. Zaprezentowano ewidencję odpisów aktualizujących wartość należności oraz odpisów samych należności zgodnie z prawem bilansowym równocześnie wyjaśniając kiedy takie odpisy mogą stanowić koszty uzyskania przychodu (KUP) a kiedy nie oraz w jakich sytuacjach możemy w związku z danym odpisem dokonać korekty VAT należnego.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią ostatnią część serii dotyczącej rozrachunków z kontrahentami. W tej części omówiono zasady ewidencji podstawowych operacji dotyczących rozrachunków z dostawcami zgodnie z prawem bilansowym, przepisami o podatku dochodowym (updof oraz updop) oraz o podatku VAT. Wyjaśniono tutaj m.in ewidencję odpisów zobowiązań, korektę VAT naliczonego w związku z brakiem spłaty zobowiązania a także wycenę i ewidencję zobowiązań w walutach obcych. Na koniec wyjaśniono na czym polega kompensata zobowiązań i należności oraz w jakich sytuacjach ma miejsce.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią część drugą tematu dotyczącego rezerw i zobowiązań warunkowych. W tej części skupiono się na omówieniu rezerw od strony praktycznej bazując na licznych przykładach (rezerwa na naprawy gwarancyjne, kary umowne, koszty postępowania sądowego). Wyjaśniono tu pojęcie podatku odroczonego i zasad tworzenia i ewidencji rezerwy na podatek odroczony a także zasady tworzenia i zapisu księgowego zobowiązań warunkowych podkreślając różnice pomiędzy zobowiązaniem warunkowym a rezerwą.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady prezentują przykład całościowy stanowiący podsumowanie wiedzy zdobytej w ramach kursu rachunkowości średniozaawansowanej. W kolejnych częściach omawiają jak na podstawie informacji zawartych w przykładzie otworzyć konta na początek okresu sprawozdawczego, dokonać odpowiednich księgowań w trakcie okresu sprawozdawczego oraz przygotować sprawozdania finansowe (bilans oraz RZiS) na koniec okresu sprawozdawczego tj. dokonać tzw. poprawnego zamknięcia miesiąca.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Podatek VAT w obrocie krajowym 2021

Zagadnienia związane z podatkiem VAT wcale nie muszą być takie trudne. Skorzystaj z kursu online, który zapewni Ci wiedzę podatkową w przystępnej, zrozumiałej i popartej realnymi przykładami formie!

 • Wymagania: brak wymagań
 • Około 72 godziny nauki
 • 24 godziny wykładów online
 • 18 tematów
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Przygotowanie do zawodu: samodzielny księgowy
 • Kod zawodu: 241103
 • Lokalizacja: online
od 699 zł / pół roku
za przedłużenie tego kursu na ten sam okres zapłacisz jedynie 149 zł

Wykłady stanowią wprowadzenie do kursu dotyczącego podatku VAT. Omawiają podstawowe pojęcia związane z podatkiem VAT, w tym kiedy powstaje VAT należny, a kiedy naliczony, jak kalkuluje się podatek VAT oraz kto jest ostatecznym podatnikiem finansującym ten podatek.

Wykłady wyjaśniają kto jest podatnikiem podatku VAT zgodnie z przepisami o podatku VAT oraz jakie czynności podlegają opodatkowaniu tym podatkiem. Omawiają kiedy działalność jednostki staje się działalnością gospodarczą wg ustawy o podatku VAT oraz w jakich okolicznościach nie przedsiębiorcy tj. np. osoby fizyczne mogą być podlegać opodatkowaniu tym podatkiem. Na końcu wykładu omówione zostają obowiązki podatnika VAT - rejestry, deklaracje oraz JPK_VAT.

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają zasady korzystania ze zwolnienia podmiotowego tj. ogólnego z podatku VAT, które uzależnione jest od wysokości obrotu. Przedstawiają podstawowe prawa oraz obowiązki podatnika zwolnionego, w tym kiedy istnieje konieczność prowadzenia ewidencji oraz wypełniania deklaracji VAT.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają zasady korzystania ze zwolnienia przedmiotowego z podatku VAT. Wyjaśniają jakie prawa oraz obowiązki wiążą się przy korzystaniu z tego zwolnienia oraz typy działalności, które są zwolnione. Na koniec przedstawiono warunki korzystania ze zwolnienia przy dostawie budynków, budowli lub ich części.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady wyjaśniają jak należy rozumieć zgodnie z przepisami o podatku VAT odpłatną dostawę towarów oraz odpłatne świadczenie usług. Omawiają w jakich przypadkach darowizny, czy przekazanie towarów lub używanie towarów bezpłatnie może zostać opodatkowane podatkiem VAT. Przedstawiają w jakich przypadkach mamy do czynienia z prezentami o małej wartości lub próbkami oraz kiedy bezpłatne świadczenie usług również jest opodatkowane VAT.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają jak poprawnie zgodnie z przepisami dotyczącymi podatku VAT rozpoznać obowiązek podatkowy dotyczący VAT należnego z czynności opodatkowanej. Wyjaśniono tutaj zasady ustalania momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku dostawy towarów, świadczenia usług w sposób ciągły, usług długoterminowych, rozliczanych w okresach rozliczeniowych lub etapami. Na koniec przedstawiono przypadki szczególne gdy obowiązek podatkowy powstaje z chwilą zapłaty bądź wystawienia faktury.

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady przedstawiają w jaki sposób poprawnie ustalić podstawę opodatkowania podatkiem VAT. Wyjaśniają jakie koszty można wliczyć do podstawy opodatkowania,a o jakie należy podstawę pomniejszyć i co zrobić w przypadku kiedy mamy do czynienia ze sprzedażą w opakowaniach zwrotnych. Na koniec omawiają zasady przeliczenia podstawy opodatkowania wyrażonej w walucie obcej na złotówki.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykład omawia czym jest Wiążąca Informacja Stawkowa, kto i kiedy może się o nią ubiegać. Wyjaśnia z czego składa się wniosek WIS, ile trzeba czekać na WIS oraz od kiedy WIS jest dla podatnika wiążące.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady prezentują podstawowe dokumenty potwierdzające dokonanie czynności opodatkowanych podatkiem VAT. Skupiają się przede wszystkim na fakturze (dawniej nazywanej fakturą VAT) wyjaśniając kto i w jakich terminach ma obowiązek wystawić fakturę. Przedstawiają podstawowe elementy faktury oraz zasady jej wystawiania z wyszczególnienie różnic w przypadku faktury uproszczonej, faktury korygującej, faktury zaliczkowej oraz noty korygującej.

74 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady prezentują w jakich okolicznościach powstaje obowiązek ewidencji sprzedaży na kasie rejestrującej zgodnie z ustawą o podatku VAT. Omawiają również potencjalnie zwolnienia z z tego obowiązku tj. zwolnienie podmiotowe, przedmiotowe oraz podmiotowo - przedmiotowe. Wyjaśniają także w przypadku jakich typów działalności zwolnienia nie mogą być zastosowane oraz prezentują główne zasady ewidencji sprzedaży na kasie fiskalnej ON-LINE oraz OFF-LINE zgodnie z ustawą i nowym rozporządzeniem w sprawie kas rejestrujących.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykład wprowadza w temat rozliczania podatku VAT. Omawia warunki, jakie muszą zostać spełnione aby podatnik miał prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony czyli tzw. prawo do odliczenia VAT. Wyjaśnia termin takiego odliczenia, jak również ograniczenie prawa do odliczenia VAT. Na koniec prezentuje zasady korekty podatku VAT naliczonego w związku z otrzymaniem faktury korygującej oraz tzw. ulgi na złe długi.

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykład omawia czym jest, z czego się składa i do czego służy tzw. biała lista podatników. Wyjaśnia jakie konsekwencje pociąga za sobą wprowadzenie białej listy podatników oraz jakie ma ona znaczenie przy zachowaniu należytej staranności.

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają zasady kalkulacji wysokości podatku VAT naliczonego podlegającego odliczeniu dotyczącego wydatków na działalność mieszaną tj. opodatkowaną oraz zwolnioną przy zastosowaniu tzw. proporcji. Dodatkowo omawiają specyficzne regulacje dotyczące kalkulacji wysokości podatku VAT naliczonego podlegającego odliczeniu w przypadku zakupu/wytworzenia nieruchomości przeznaczonej do działalności gospodarczej oraz do celów prywatnych.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają obowiązek korekty podatku VAT naliczonego, który podlegał odliczeniu w związku z wydatkami przeznaczonymi na działalność mieszaną tj. opodatkowaną oraz zwolnioną. Przedstawiają zasady kalkulacji korekty w przypadku zakupu towarów, środków trwałych i WNiP o wartości początkowej przekraczającej 15 000 zł oraz środków trwałych i WNiP o wartości początkowej nie przekraczającej 15 000 zł a także nieruchomości. Na koniec wyjaśniają zasady obliczenia wysokości korekty w przypadku zmiany przeznaczenia towarów, środków trwałych czy nieruchomości w tym także jak rozliczyć ich sprzedaż.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykład prezentuje szczególne zasady odliczania podatku VAT naliczonego związanego z wydatkami na pojazd samochodowy. Omawia przypadki, w których przysługuje prawo do odliczenia podatku wysokości 50% oraz kiedy można skorzystać z odliczenia 100%. Wyjaśnia pojęcia pojazdu samochodowego jak również wykorzystania pojazdu wyłącznie na działalność opodatkowaną. Przedstawia kiedy należy prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu oraz które pojazdy to pojazdy o konstrukcji specjalnej.

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają zasady rozliczania podatku VAT. W głównej mierze wyjaśniają co należy zrobić w przypadku gdy podatnik ma nadwyżkę podatku VAT naliczonego nad podatek VAT należny w danym okresie rozliczeniowym tj ma należność z tytułu podatku VAT. Odpowiada na pytanie czy w takiej sytuacji bardziej opłaca się zwrot czy przeniesienie. Prezentuje sytuacje, w których mamy do czynienia ze zwrotem podatku naliczonego a nie zwrotem nadwyżki VAT oraz sytuacje, w których ww. zwroty mogą zostać zaliczone na poczet zaległości bądź zobowiązań podatkowych.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Podatkowa książka przychodów i rozchodów 2021

Zasady prowadzenia podatkowej książki przychodów i rozchodów można przyswoić łatwiej niż Ci się wydaje. Pomoże Ci w tym praktyczny kurs online, który krok po kroku objaśni Ci wszystkie tajniki PKPiR.

 • Wymagania: brak wymagań
 • Około 66 godzin nauki
 • 22 godziny wykładów online
 • 17 tematów
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Przygotowanie do zawodu: Asystent ds. księgowości
 • Kod zawodu: 431101
 • Lokalizacja: online
od 449 zł / pół roku
za przedłużenie tego kursu na ten sam okres zapłacisz jedynie 99 zł

Wykłady omawiają podstawowe formy rozliczania podatku dochodowego przez jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie. Wyjaśniają zasady rozliczania podatku dochodowego w oparciu o kartę podatkową, ryczałt (tzw. przychody ewidencjonowane), zasady ogólne oraz podatek liniowy. Podkreślają również sytuacje, w których ww. jednostki są zobowiązane prowadzić księgi rachunkowe.

 

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady prezentują KPiR, jaki jest jej wzór, z jakich kolumn się składa. Wyjaśniają kto ma obowiązek prowadzenia KPiR oraz w jakim momencie zgodnie z przepisami należy rozpocząć prowadzenie KPiR. Wykłady omawiają także konsekwencje prowadzenia KPiR w formie komputerowej oraz jak długo należy przechowywać KPiR. Na koniec przedstawiają kiedy nalezy w KpiR ujmować kwoty brutto a kiedy kwoty netto przychodów i kosztów.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady wprowadzają w temat ewidencji przychodów w podatkowej książce przychodów i rozchodów i stanowią cz. 1 serii. Omawiają pojęcie przychodu z perspektywy przepisów o podatku dochodowym. Wyjaśniają jak określić kwotę przychodu, jakie mamy typy przychodów w KPiR oraz jak ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych definiuje datę uzyskania przychodu,  na podstawie której należy wpisać przychód do KPiR. Na koniec przypominają jak przychód powinien zostać zaewidencjonowany w rejestrze VAT i jak ustawa o VAT definiuje moment powstania obowiązku podatkowego czyli mówiąc wprost w deklaracji za jaki okres musimy rozliczyć VAT należny z danej operacji sprzedaży.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają zasady ewidencji kosztów w KPiR. Wyjaśniają kiedy wydatek może zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodów (KUP)a także listę wyłączeń. Prezentują metody ewidencji kosztów: memoriałową oraz uproszczoną. Na przykładach przedstawiają zasady ewidencji w KPiR kosztów związanych z zakupem materiałów i towarów oraz kosztów ubocznych zakupu.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają zasady ewidencji wynagrodzeń pracowników w KPiR z tytułu umowy o pracę, umowy o dzieło oraz umowy zlecenie. Wyjaśniają pojęcia świadczeń pieniężnych oraz niepieniężnych a także obowiązki jakie nakłada ustawodawca na pracodawcę przy zatrudnianiu pracowników.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają zasady kalkulacji wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie oraz umowy o dzieło. Przedstawiają również w jakich sytuacjach i w jaki sposób wyliczyć dodatkowe obciążenia pracodawcy z tytułu ww. umów. W ramach wykładów poruszone zostają m.in. zasady kalkulacji składek ZUS na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne a także zaliczki na podatek dochodowy.

79 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady omawiają zasady ewidencji pozostałych wydatków w KPiR. W części I omawiają ewidencję m.in. czynszu za lokal, opłaty za media, podatku od nieruchomości, składek ZUS właściciela firmy.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat

Wykłady stanowią kontynuację tematu dotyczącego ewidencji środków trwałych. Wyjaśniają poszczególne metody amortyzacji, w tym amortyzację liniową, degresywną oraz jednorazową (środki trwałe niskocenne, pomoc de minimis, fabrycznie nowe środki trwałe). Przedstawiają także zasady amortyzacji budynku/lokalu mieszkalnego oraz samochodu wykorzystywanych w działalności gospodarczej.

49 zł / 30 dni
Kup ten temat