Kurs podstaw rachunkowości

Chcesz rozpocząć pracę w księgowości, ale nie wiesz od czego zacząć naukę?

Skorzystaj z praktycznego kursu, który krok po kroku wprowadzi Cię w tajniki świata rachunkowości i skrupulatnie przygotuje Cię do zawodu księgowego kod zawodu nr 331301 w oparciu o tzw. pełną księgowość (księgi handlowe).

Zobacz program Wybieram pakiet

Chcesz rozpocząć pracę w księgowości pełnej np. spółki z o.o., akcyjnej lub komandytowej, ale nie masz jeszcze żadnego doświadczenia w rachunkowości i nie wiesz od czego rozpocząć naukę?

Wydaje Ci się, że to odpowiedni obszar dla Ciebie, jednak specjalistyczne terminy budzą Twój niepokój?

A może w przeszłości miałaś/eś już do czynienia z tym tematem, ale potrzebujesz odświeżenia sobie podstaw księgowości?

Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to jestem pewna, że ten kurs będzie dla Ciebie idealny.

Krok po kroku przeprowadzę Cię przez tajniki świata księgowości, dzięki czemu pierwsza praca w zawodzie księgowego przestanie Cię przerażać.

Kurs składa się z materiałów wideo - nagrań, pdf i egzaminu w formie testów online - ukończysz go bez wychodzenia z domu.

A certyfikat potwierdzający zdobycie wiedzy na stanowisko księgowego (kod zawodu 331301) otworzy drzwi do pierwszej pracy w księgowości.

Wybieram pakiet

Wyobraź sobie, że rachunkowość naprawdę nie musi być taka trudna i Ty też możesz zostać księgowym!

Warunek to jednak odpowiednie przyswojenie praktycznej, od razu gotowej do zastosowania w pracy wiedzy.

Dlatego właśnie, na bazie swojego wieloletniego doświadczenia w rachunkowości, stworzyłam ten kurs - „Podstawy rachunkowości”.

I nie jest to kurs, w którym otrzymasz kilka wideo i suche definicje pojęć księgowych, a następnie sam będziesz musiał szukać dodatkowych informacji.

Zamiast tego zaproszę Cię do głębszej pracy.

W ramach kursu przeprowadzę Cię kompleksowo przez wszystkie zagadnienia, opierając się na praktycznych przykładach i kładąc nacisk na te kwestie, o które najczęściej pytają osoby początkujące. Aby lepiej pomóc Ci przyswajać wiedzę, w środku czeka na Ciebie seria quizów, która pomoże Ci zweryfikować, czy rzeczywiście opanowałeś dany materiał.

Sprawdzam program kursu

Czy ten kurs jest dla Ciebie?

TAK jeśli:

 • Chcesz rozpocząć pracę w księgowości pełnej np. spółki z o.o, spółki akcyjnej, spółki komandytowo akcyjnej lub w biurze rachunkowym obsługującym księgowość takich podmiotów
 • nie wiesz od czego zacząć naukę a obawiasz się skomplikowanych terminów
 • uczyłeś się już kiedyś księgowości pełnej, ale się poddałeś bo uznałeś, że to za trudne
 • znasz już księgowość uproszczoną i chcesz poszerzyć swoje kompetencje o księgowość pełną
 • Wymagania: brak wymagań
 • 21 modułów zgodnie z programem
 • 30 godzin wykładów online, ok. 90 godzin nauki
 • Egzamin w formie testów online
 • Certyfikat ukończenia kursu z przygotowaniem do zawodu: Księgowy kod zawodu: 331301
 • Materiały pdf do pobrania (20-ebooków), quizy, liczne praktyczne przykłady
Wybieram pakiet dla siebie

* za ponowny dostęp do tego kursu na pół roku zapłacisz od 249 zł

Co dostanę w ramach kursu?

Decydując się na kurs podstaw rachunkowości, otrzymasz ode mnie:

 • Nielimitowany dostęp do 30 godzin nagranych materiałów wideo online przez pół roku.
 • Nielimitowany dostęp do praktycznych przykładów, quizów oraz testów przez pół roku.
 • Materiały kursu w formacie pdf do pobrania (20 e-booków).
 • W cenie bieżące aktualizacje kursu
 • Certyfikat ukończenia kursu (z kodem autentyczności) potwierdzający zdobycie wiedzy na stanowisko Księgowy kod zawodu 331301.
 • Możliwość śledzenia swoich postępów w panelu „Moje konto”.

W pakiecie PREMIUM otrzymujesz dodatkowe bonusy:

 • Asystenta Księgowego - aplikację do praktycznej nauki księgowania
 • Zbiory zadań
 • Możliwość nauki w grupie ze wsparciem prowadzącego
 • Dodatkowe materiały

W pakiecie VIP dodatkowo otrzymujesz:

 • Indywidualny kontakt z wykładowcą (mailowy)
Sprawdzam program

Na czym polega ta forma nauki?

Kurs podstaw rachunkowości odbywa się online, co oznacza, że to Ty decydujesz, kiedy i gdzie się uczysz. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym ograniczenia czasowe nie pozwalają na wzięcie udziału w szkoleniach stacjonarnych.

Przed Tobą 30 godzin zegarowych wykładów online, zgrupowanych w 20 bloków tematycznych. Każdy z nich zawiera liczne praktyczne przykłady i quizy, które pozwolą Ci utrwalić i zweryfikować wiedzę z danego obszaru. Łącznie czeka Cię około 90 godzin zegarowych nauki, co przekłada się na 120 godzin lekcyjnych. Poszczególne bloki kończą się testem do samodzielnego rozwiązania – w trakcie trwania kursu przejdziesz 18 takich testów, a każdy z nich możesz rozwiązywać wielokrotnie, do momentu wybrania opcji sprawdzenia poprawnych odpowiedzi.

Przykładowa lekcja kursu

Poszczególne bloki kończą się testem do samodzielnego rozwiązania – w trakcie trwania kursu przejdziesz 18 takich testów, a każdy z nich możesz rozwiązywać wielokrotnie, do momentu wybrania opcji sprawdzenia poprawnych odpowiedzi.

 • około 90 godzin
  nauki
 • kontakt mailowy
  z wykładowcą
 • 30 godzin
  wykładów online
 • certyfikat
  ukończenia

Kurs podstaw rachunkowości jest zakończony certyfikatem potwierdzającym uczestnictwo w kursie i zdobycie wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy na stanowisku księgowego.

Certyfikat zostanie wygenerowany zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Znajdziesz na nim kod autentyczności potwierdzający, że dokument ten został wygenerowany przez serwis Mentoris. Nie poniesiesz za to żadnej opłaty – certyfikat w formacie pdf dostaniesz ode mnie gratis w ramach ceny wykupionego pakietu.

Wybieram pakiet

Dlaczego akurat kurs Mentoris?

1. Autorka kursu to wieloletni praktyk

Nazywam się Magdalena Hosiawa a obszary księgowości i rachunkowości, w których specjalizuję się od ponad 21 lat zawodowo, to moja pasja.

Mentoris to mój autorski serwis, poprzez który pragnę się tą pasją dzielić. Kurs podstaw rachunkowości to moje pierwsze dziecko. Do tej pory skorzystało z niego ponad 17 258 osób!

Posiadam 19 letnie doświadczenie w ksiegowości oraz międzynarodową kwalifikację księgową ACCA, pracowałam przez wiele lat w polskich i zagranicznych korporacjach takich jak PwC, Cap Gemini, IBM, British Telecomms. Obecnie zdobytą wiedzą staram się dzielić z innymi.

2. Sprawdzona jakość kursu

Kursy Mentoris już od ponad 4 lat cieszą się certyfikatem jakości SUS 2.0. Kurs podstaw rachunkowości również posiada akredytację SUS 2.0 potwierdzającą wysoką jakość szkolenia.

99% naszych klientów poleca nasze kursy:. Opinie ankieta

Mentoris to legalnie działająca instytucja szkoleniowa wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych pod numerem 2.12/00294/2014 , a także członek Polskiej Izby Firm Szkoleniowych (PIFS) oraz członek wspierający Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Myślisz, że ten kurs może być dla Ciebie, ale masz jeszcze kilka wątpliwości?

Jeśli tak, czytaj dalej, a będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.

Martwisz się, że nie zdążysz przerobić materiału w wybranym okresie dostępu? Spokojnie. Twoje wyniki będą przechowywane bezterminowo. W dowolnym czasie możesz powrócić do kursu i rozpocząć naukę tam, gdzie skończyłeś. Możesz również rozpocząć kurs na nowo - wszystko zależy od Ciebie.

Kiedy wygaśnie Ci dostęp do materiałów, jako dotychczasowy kursant Mentoris możesz zamówić go ponownie na kolejne pół roku w promocyjnej cenie od 249 zł!

Coś jest jeszcze dla Ciebie niejasne? Odpowiedzi na najczęstsze pytania znajdziesz tutaj .

 • Czy mogę rozpocząć naukę jeśli nie miałam/miałem wcześniej kontaktu z rachunkowością?

  Nasz system nauki opera się na metodzie małych kroków. Oznacza to, że wyjaśniamy zawiłości rachunkowości w możliwie najprostszy sposób, krok po kroku, nie zakładając, że osoba ucząca się już posiada jakąś wiedzę w tym zakresie. W naszych wykładach stosujemy liczne przykłady, quizy oraz metody zapamiętywania, które pomagają w łatwiejszy sposób przyswoić przekazywaną wiedzę.

 • Czy kursy rozpoczynają się w określonych terminach czy mogę rozpocząć naukę w dowolnym czasie?

  Naukę na kursie można rozpocząć w dowolnym momencie. Materiał kursu odblokowywany jest od razu w całości. Kursy dostępne są online 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Każdy uczestnik korzysta z kursu w wybranym, dogodnym dla siebie terminie. Naukę na kursie można rozpocząć w dowolnym terminie.

 • Czy po kursie podstawowym moja wiedza może być na takim poziomie, abym mógł/mogła starać się o pracę w księgowości?

  Kurs rachunkowości od podstaw został zaprojektowany w taki sposób by przygotować osobę uczącą się do pracy na stanowisku księgowego bądź asystenta ds. księgowości (różne nazewnictwo w różnych firmach). Zapewnia on niezbędne podstawy do pracy w księgowości w ramach prawa bilansowego.

 • Który pakiet będzie dla mnie odpowiedni?

  Wszystko zależy od tego jaką metodę nauki preferujesz. Jeśli lubisz uczyć się sam polecam wersję STANDARD, jeśli lubisz naukę w grupie i chcesz zdobyć jak najwięcej praktycznych umiejętności polecam wersję PREMIUM. Wersja VIP przeznaczona jest dla tych osób, które obawiają się, że się zgubią w kursie, czują, że potrzebują dodatkowego, indywidualnego wsparcia wykładowcy.

 • Jak wygląda proces zakupu kursu?

  • Po wybraniu przycisku Zamawiam kurs system poprosi Cię o podanie danych: adresu email oraz imienia i nazwiska.
  • WAŻNE by podać poprawny adres mailowy ponieważ na ten adres otrzymasz od nas dane do logowania oraz informacje dotyczące statusu Twojego zamówienia.
  • Sprawdź również poprawność swojego imienia i nazwiska. Zostanie ono umieszczone na certyfikacie po ukończeniu kursu.
  • Po zaksięgowaniu Twojej płatności (z reguły po kilku minutach od momentu dokonania płatności) otrzymasz od nas informację o odblokowaniu dostępu do kursu na podany przez Ciebie adres email.
  • Naukę możesz rozpocząć w dowolnym dla siebie momencie. Możesz również przerywać i wznawiać kiedy tylko chcesz.
  • Masz nielimitowany dostęp do wszystkich materiałów przez pół roku z możliwością przedłużenia, aby mieć ciągle jak najświeższą wiedzę!

Poznaj opinie o naszych kursach

Dołącz do ponad 17 258 zadowolonych uczestników kursu podstaw rachunkowości!

Katarzyna Kajkowska

Tomasz Skiba

Patryk Puto

Ewelina Sarnecka
Księgowa w biurze rachunkowym

Chciałam bardzo serdecznie podziękować Pani Magdalenie za kursy i sposób w jaki są one prowadzone. Obecnie kończę staż jako pomoc księgowej a dzisiaj dostałam pierwszą pracę na samodzielnym stanowisku w biurze rachunkowym. Na razie będę pracować na PKPiR, ale z czasem przejmę również firmy na pełnej księgowości. Przeszłam dwa etapy rekrutacji. Kiedy na pierwszym spotkaniu mówiłam o działalności mieszanej, układaniu proporcji i ewentualnych korektach - od razu zostałam zaproszona na kolejną rozmowę. :) A to wszystko dzięki temu, że potrafi Pani świetnie przekazać swoją wiedzę. Od jakiegoś czasu polecam znajomym Pani stronę i na własnym przykładzie udowadniam, że warto :) Jeszcze raz dziękuję!!!

Róża Dulniak
Administrator systemów księgowych

Na naukę z kursem "Podstawy rachunkowości" w Mentoris zdecydowałam się ze względu na wykonywaną pracę. Co prawda nie jestem księgową ale pracuję z osobami zajmującymi się księgowością. Pracuję w dziale IT jako administrator systemów, między innymi również systemu księgowego. Z tego też względu liczy się tu nie tylko wiedza techniczna ale również merytoryczna z zakresu księgowości. Dzięki ukończeniu kursu zdobyłam szeroką wiedzę księgową. Teraz jest mi łatwiej zrozumieć problemy użytkowników i sprostać ich potrzebom. Na moim przykładzie potwierdzam, że kursy Mentoris są niekoniecznie przeznaczone tylko dla księgowych, ale również wiedza z nich zaczerpnięta przydatna jest w wielu innych zawodach.

Poznaj opinie użytkowników Facebooka

Opinia1
Opinia2
Opinia3
Opinia4
Opinia5
Opinia6
Opinia7
Opinia8
Opinia9
Opinia10
Opinia11
Opinia12
Opinia13
Opinia14
Opinia15
Fb review summary

Postaw na praktyczną wiedzę i przygotuj się do pracy w księgowości najlepiej jak to możliwe!

standard

Nauka samodzielna

897 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni to 762 zł
 • 20 modułów zobacz program

 • 30 godzin wideo

 • Dostęp do wszystkich materiałów od razu przez pół roku

 • certyfikat ukończenia - kod zawodu 331301

 • 20 e-booków do wydruku

 • metoda F.O.K.U.S.S.

 • 6 sesji Q&A i wsparcie w grupie FB

 • aplikacja Asystent Księgowego

 • zbiór zadań i przykłady całościowe

 • e-book: 20 księgowań

 • indywidualne wsparcie wykładowcy

premium

Nauka w grupie

1 197 zł
lub 59,85 zł miesięcznie (raty 0%)
Najniższa cena z ostatnich 30 dni to 1 017 zł
 • 20 modułów zobacz program

 • 30 godzin wideo

 • Dostęp do wszystkich materiałów od razu przez pół roku

 • certyfikat ukończenia - kod zawodu 331301

 • 20 e-booków do wydruku

 • metoda F.O.K.U.S.S.

 • 6 sesji Q&A i wsparcie w grupie FB

 • aplikacja Asystent Księgowego

 • zbiór zadań i przykłady całościowe

 • e-book: 20 księgowań

 • indywidualne wsparcie wykładowcy

vip

Nauka z mentoringiem

1 847 zł
lub 92,35 zł miesięcznie (raty 0%)
Najniższa cena z ostatnich 30 dni to 1 569 zł
 • 20 modułów zobacz program

 • 30 godzin wideo

 • Dostęp do wszystkich materiałów od razu przez pół roku

 • certyfikat ukończenia - kod zawodu 331301

 • 20 e-booków do wydruku

 • metoda F.O.K.U.S.S.

 • 6 sesji Q&A i wsparcie w grupie FB

 • aplikacja Asystent Księgowego

 • zbiór zadań i przykłady całościowe

 • e-book: 20 księgowań

 • indywidualne wsparcie wykładowcy

Jeśli jesteś już naszym klientem i chcesz skorzystać z wyższego pakietu w ramach kursu napisz do nas a otrzymasz kod rabatowy uwzględniający zakupiony do tej pory pakiet.

Chcesz poznać dokładny program, zanim zamówisz? Zapoznaj się z planem poszczególnych lekcji poniżej!

Zobacz program kursu

Jak zacząć?

 • Po wybraniu przycisku Zamawiam kurs system poprosi Cię o podanie danych: adresu email oraz imienia i nazwiska.
 • WAŻNE by podać poprawny adres mailowy ponieważ na ten adres otrzymasz od nas dane do logowania oraz informacje dotyczące statusu Twojego zamówienia.
 • Sprawdź również poprawność swojego imienia i nazwiska. Zostanie ono umieszczone na certyfikacie po ukończeniu kursu.
 • Po zaksięgowaniu Twojej płatności (z reguły po kilku minutach od momentu dokonania płatności) otrzymasz od nas informację o odblokowaniu dostępu do kursu na podany przez Ciebie adres email.
 • Naukę możesz rozpocząć w dowolnym dla siebie momencie. Możesz również przerywać i wznawiać kiedy tylko chcesz.
 • Masz nielimitowany dostęp do wszystkich materiałów przez pół roku z możliwością przedłużenia, aby mieć ciągle jak najświeższą wiedzę!

Zamawiam kurs

dot