Kurs podstaw rachunkowości

Chcesz rozpocząć pracę w księgowości, ale nie wiesz od czego zacząć?

Skorzystaj z praktycznego kursu, który krok po kroku wprowadzi Cię w tajniki świata rachunkowości i skrupulatnie przygotuje Cię do zawodu księgowego w oparciu o tzw. pełną księgowość (księgi handlowe).

Zobacz program Zobacz pakiety

Chcesz rozpocząć pracę w księgowości, ale nie masz jeszcze żadnego doświadczenia w rachunkowości?

Wydaje Ci się, że to odpowiedni obszar dla Ciebie, jednak specjalistyczne terminy oraz skomplikowane obliczenia budzą Twój niepokój?

A może w przeszłości miałeś już do czynienia z tym tematem, ale odczuwasz potrzebę odświeżenia sobie podstaw księgowości?

Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to jestem pewna, że ten kurs będzie dla Ciebie idealny. Krok po kroku przeprowadzę Cię przez tajniki świata księgowości, dzięki czemu pierwsza praca w zawodzie księgowego przestanie Cię przerażać.

Wyobraź sobie, że rachunkowość naprawdę nie musi być taka trudna.

Naprawdę nie musisz zwlekać w nieskończoność z podjęciem pracy w zawodzie księgowego, bo obawiasz się, że to zbyt skomplikowane, czy ze względu na brak funduszy na drogi kurs stacjonarny.

Nie musisz się bać, że czegoś na wykładzie nie zrozumiesz i nie będziesz miał jak do tego wrócić, ani kogo zapytać o to, czy dobrze pojąłeś dane zagadnienie.

Już w momencie podjęcia decyzji o zmianie Twojej kariery na ten zawód możesz być pewien, że Ci się uda.

Wybierz pakiet

Tak może być. A jednak… sam wiesz dobrze, że ścieżka do zawodu księgowego nie jest taka prosta.

Wiecznie zmieniające się przepisy powodują, że uczenie się z podręczników czy nawet na kursach stacjonarnych nie jest optymalnym rozwiązaniem.

A może obawiasz się, że weźmiesz udział w kursie, a potem nie będziesz wiedział, jak zastosować wiedzę w praktyce?

I co najważniejsze: chcesz wybrać „ten idealny kurs”, aby mieć gwarancję dobrze wydanych pieniędzy.

Wierzę, że każda osoba, która chce podjąć pracę w księgowości, jest w stanie swój cel osiągnąć.

Warunek to jednak odpowiednie przyswojenie praktycznej, gotowej do zastosowania od razu w pracy wiedzy.

Dlatego właśnie, na bazie swojego wieloletniego doświadczenia w rachunkowości, już 5 lat temu stworzyłam ten kurs - „Podstawy rachunkowości”.

I nie jest to kurs, w którym otrzymasz kilka wideo i suche definicje pojęć księgowych, a następnie sam będziesz musiał szukać dodatkowych informacji.

Zamiast tego zaproszę Cię do głębszej pracy.

W ramach kursu przeprowadzę Cię kompleksowo przez wszystkie zagadnienia, opierając się na praktycznych przykładach i kładąc nacisk na te kwestie, o które najczęściej pytają osoby początkujące. Aby lepiej pomóc Ci przyswajać wiedzę, w środku czeka na Ciebie seria quizów, która pomoże Ci zweryfikować, czy rzeczywiście opanowałeś dany materiał.

Sprawdź program kursu

 • Wymagania: brak wymagań
 • 20 modułów zgodnie z programem
 • 30 godzin wykładów online, ok. 90 godzin nauki
 • Egzamin w formie testów online
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Przygotowanie do zawodu: Księgowy kod zawodu: 331301
 • Nielimitowany dostęp do wszystkich modułów od razu
 • Materiały pdf do pobrania (20-ebooków)
 • Lokalizacja: Online
Zamawiam kurs

* za ponowny dostęp do tego kursu na pół roku zapłacisz od 149 zł

Co dostanę w ramach kursu?

Decydując się na kurs podstaw rachunkowości, otrzymasz ode mnie:

 • Nielimitowany dostęp do materiałów wideo online przez pół roku (30 godzin).
 • Nielimitowany dostęp do praktycznych przykładów, quizów oraz testów przez pół roku.
 • Materiały kursu w formacie pdf do pobrania (20 e-booków).
 • Ponowny dostęp na kolejne pół roku od zaledwie 149 zł
 • W cenie bieżące aktualizacje kursu
 • Możliwość śledzenia swoich postępów w panelu „Moje konto”.
 • Certyfikat ukończenia kursu (z kodem autentyczności) do pobrania.

W pakiecie PREMIUM dodatkowo otrzymujesz:

 • Asystenta Księgowego - aplikację do praktycznej nauki księgowania
 • Zbiory zadań
 • Możliwość nauki w grupie ze wsparciem prowadzącego
 • Dodatkowe materiały

W pakiecie VIP dodatkowo otrzymujesz:

 • Wsparcie wykładowcy (kontakt mailowy)
Zobacz program kursu

Na czym polega ta forma nauki?

Kurs podstaw rachunkowości odbywa się online, co oznacza, że to Ty decydujesz, kiedy i gdzie się uczysz. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym ograniczenia czasowe nie pozwalają na wzięcie udziału w szkoleniach stacjonarnych.

Przed Tobą 30 godzin zegarowych wykładów online, zgrupowanych w 20 bloków tematycznych. Każdy z nich zawiera liczne praktyczne przykłady i quizy, które pozwolą Ci utrwalić i zweryfikować wiedzę z danego obszaru. Łącznie czeka Cię około 90 godzin zegarowych nauki, co przekłada się na 120 godzin lekcyjnych. Poszczególne bloki kończą się testem do samodzielnego rozwiązania – w trakcie trwania kursu przejdziesz 18 takich testów, a każdy z nich możesz rozwiązywać wielokrotnie, do momentu wybrania opcji sprawdzenia poprawnych odpowiedzi.

 • około 90 godzin
  nauki
 • kontakt mailowy
  z wykładowcą
 • 30 godzin
  wykładów online
 • certyfikat
  ukończenia

Kurs podstaw rachunkowości jest zakończony certyfikatem potwierdzającym uczestnictwo w kursie i zdobycie wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy na stanowisku księgowego.

Certyfikat zostanie wygenerowany zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Znajdziesz na nim kod autentyczności potwierdzający, że dokument ten został wygenerowany przez serwis Mentoris. Nie poniesiesz za to żadnej opłaty – certyfikat w formacie pdf dostaniesz ode mnie gratis w ramach ceny wykupionego pakietu.

Jeśli chcesz, możesz także pobrać certyfikat wraz z zabezpieczeniami – więcej o takiej opcji przeczytasz tutaj .

Zamawiam kurs

Kto jest autorką kursu?

Nazywam się Magdalena Hosiawa a obszary księgowości i rachunkowości, w których specjalizuję się od ponad 16 lat zawodowo, to moja pasja.

Mentoris to mój autorski serwis, poprzez który pragnę się tą pasją dzielić. Kurs podstaw rachunkowości to moje pierwsze dziecko, którego pierwsza edycja odbyła się już ponad 5 lat temu. Do tej pory skorzystało z niego ponad 5000 osób!

Myślisz, że ten kurs może być dla Ciebie, ale masz jeszcze kilka wątpliwości?

Jeśli tak, czytaj dalej, a będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.

Martwisz się, że nie zdążysz przerobić materiału w wybranym okresie dostępu? Spokojnie. Twoje wyniki będą przechowywane bezterminowo. W dowolnym czasie możesz powrócić do kursu i rozpocząć naukę tam, gdzie skończyłeś. Możesz również rozpocząć kurs na nowo - wszystko zależy od Ciebie.

Kiedy wygaśnie Ci dostęp do materiałów, jako dotychczasowy kursant Mentoris możesz zamówić go ponownie na kolejne pół roku w promocyjnej cenie od 149 zł!

Coś jest jeszcze dla Ciebie niejasne? Odpowiedzi na najczęstsze pytania znajdziesz tutaj .

 • Czy mogę rozpocząć naukę jeśli nie miałam/miałem wcześniej kontaktu z rachunkowością?

  Nasz system nauki opera się na metodzie małych kroków. Oznacza to, że wyjaśniamy zawiłości rachunkowości w możliwie najprostszy sposób, krok po kroku, nie zakładając, że osoba ucząca się już posiada jakąś wiedzę w tym zakresie. W naszych wykładach stosujemy liczne przykłady, quizy oraz metody zapamiętywania, które pomagają w łatwiejszy sposób przyswoić przekazywaną wiedzę.

 • Czy kursy rozpoczynają się w określonych terminach czy mogę rozpocząć naukę w dowolnym czasie?

  Naukę na kursie można rozpocząć w dowolnym momencie. Materiał kursu odblokowywany jest od razu w całości. Kursy dostępne są online 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Każdy uczestnik korzysta z kursu w wybranym, dogodnym dla siebie terminie. Naukę na kursie można rozpocząć w dowolnym terminie.

 • Czy po kursie podstawowym moja wiedza może być na takim poziomie, abym mógł/mogła starać się o pracę w księgowości?

  Kurs rachunkowości od podstaw został zaprojektowany w taki sposób by przygotować osobę uczącą się do pracy na stanowisku księgowego bądź asystenta ds. księgowości (różne nazewnictwo w różnych firmach). Zapewnia on niezbędne podstawy do pracy w księgowości w ramach prawa bilansowego.

 • Który pakiet będzie dla mnie odpowiedni?

  Wszystko zależy od tego jaką metodę nauki preferujesz. Jeśli lubisz uczyć się sam polecam wersję STANDARD, jeśli lubisz naukę w grupie i chcesz zdobyć jak najwięcej praktycznych umiejętności polecam wersję PREMIUM. Wersja VIP przeznaczona jest dla tych osób, które obawiają się, że się zgubią w kursie, czują, że potrzebują dodatkowego, indywidualnego wsparcia wykładowcy.

 • Jak wygląda proces zakupu kursu?

  • Po wybraniu przycisku Zamawiam kurs system poprosi Cię o podanie danych: adresu email oraz imienia i nazwiska.
  • WAŻNE by podać poprawny adres mailowy ponieważ na ten adres otrzymasz od nas dane do logowania oraz informacje dotyczące statusu Twojego zamówienia.
  • Sprawdź również poprawność swojego imienia i nazwiska. Zostanie ono umieszczone na certyfikacie po ukończeniu kursu.
  • Po zaksięgowaniu Twojej płatności (z reguły po kilku minutach od momentu dokonania płatności) otrzymasz od nas informację o odblokowaniu dostępu do kursu na podany przez Ciebie adres email.
  • Naukę możesz rozpocząć w dowolnym dla siebie momencie. Możesz również przerywać i wznawiać kiedy tylko chcesz.
  • Masz nielimitowany dostęp do wszystkich materiałów przez pół roku z możliwością przedłużenia, aby mieć ciągle jak najświeższą wiedzę!

Opinie o kursie

Dołącz do ponad 10800 zadowolonych uczestników kursu podstaw rachunkowości!

Ewelina Sarnecka
Księgowa w biurze rachunkowym

Chciałam bardzo serdecznie podziękować Pani Magdalenie za kursy i sposób w jaki są one prowadzone. Obecnie kończę staż jako pomoc księgowej a dzisiaj dostałam pierwszą pracę na samodzielnym stanowisku w biurze rachunkowym. Na razie będę pracować na PKPiR, ale z czasem przejmę również firmy na pełnej księgowości. Przeszłam dwa etapy rekrutacji. Kiedy na pierwszym spotkaniu mówiłam o działalności mieszanej, układaniu proporcji i ewentualnych korektach - od razu zostałam zaproszona na kolejną rozmowę. :) A to wszystko dzięki temu, że potrafi Pani świetnie przekazać swoją wiedzę. Od jakiegoś czasu polecam znajomym Pani stronę i na własnym przykładzie udowadniam, że warto :) Jeszcze raz dziękuję!!!

Róża Dulniak
Administrator systemów księgowych

Na naukę z kursem "Podstawy rachunkowości" w Mentoris zdecydowałam się ze względu na wykonywaną pracę. Co prawda nie jestem księgową ale pracuję z osobami zajmującymi się księgowością. Pracuję w dziale IT jako administrator systemów, między innymi również systemu księgowego. Z tego też względu liczy się tu nie tylko wiedza techniczna ale również merytoryczna z zakresu księgowości. Dzięki ukończeniu kursu zdobyłam szeroką wiedzę księgową. Teraz jest mi łatwiej zrozumieć problemy użytkowników i sprostać ich potrzebom. Na moim przykładzie potwierdzam, że kursy Mentoris są niekoniecznie przeznaczone tylko dla księgowych, ale również wiedza z nich zaczerpnięta przydatna jest w wielu innych zawodach.

Postaw na praktyczną wiedzę i przygotuj się do pracy w finansach najlepiej jak to możliwe!

standard

549 zł / pół roku

Kurs podstaw rachunkowości tj.

 • 20 modułów (zobacz program)
 • 30 godzin wideo, ok. 90 godzin nauki
 • Dostęp do wszystkich materiałów od razu
 • Autorska metoda małych kroków
 • Materiały PDF do pobrania (20 e-booków)
 • Egzamin on-line w formie testów
 • Certyfikat ukończenia kod zawodu 331301

 • Aktualizacja kursu o zmiany w przepisach
 • Nielimitowany dostęp przez pół roku
 • Przedłużenie dostępu na kolejne pół roku za zaledwie 149 zł
Wybieram

premium

849 zł / pół roku

Wszystko z PAKIETU STANDARD tj.

Kurs podstaw rachunkowości z certyfikatem

(20 modułów zgodnie z programem)

Plus:

 • Aplikacja do praktycznej nauki księgowania Asystent Księgowego BASIC
 • Zbiory zadań i przykłady całościowe
 • SESJE live Q&A z wykładowcą raz w miesiącu, wsparcie w ramach dedykowanej tajnej Grupy Na Facebooku
 • E-book - 20 księgowań, które musisz znać rozpoczynając pracę w finansach

 • Aktualizacja kursu o zmiany w przepisach
 • Nielimitowany dostęp przez pół roku
 • Przedłużenie dostępu na kolejne pół roku za 199 zł
Wybieram
Najczęściej wybierany

vip

1 299 zł / pół roku

Wszystko z PAKIETU PREMIUM w tym:

 • Kurs podstaw rachunkowości z certyfikatem
 • (20 modułów zgodnie z programem)
 • Dostęp do Asystenta Księgowego BASIC wraz ze zbiorami zadań, przykładami całościowymi, E-book "20 księgowań…".
 • SESJE live Q&A z wykładowcą, wsparcie w ramach tajnej, dedykowanej grupy na Facebooku

Plus:

 • Indywidualne wsparcie wykładowcy (40 zapytań w ramach dostępu mailowo/w formie komentarza na platformie)

 • Aktualizacja kursu o zmiany w przepisach
 • Nielimitowany dostęp przez pół roku
 • Przedłużenie dostępu na kolejne pół roku za 399 zł
Wybieram

Jeśli jesteś już naszym klientem i chcesz skorzystać z wyższego pakietu w ramach kursu napisz do nas a otrzymasz kod rabatowy uwzględniający zakupiony do tej pory pakiet.

Chcesz poznać dokładny program, zanim zamówisz? Zapoznaj się z planem poszczególnych lekcji poniżej!

Zobacz program kursu

Jak zacząć?

 • Po wybraniu przycisku Zamawiam kurs system poprosi Cię o podanie danych: adresu email oraz imienia i nazwiska.
 • WAŻNE by podać poprawny adres mailowy ponieważ na ten adres otrzymasz od nas dane do logowania oraz informacje dotyczące statusu Twojego zamówienia.
 • Sprawdź również poprawność swojego imienia i nazwiska. Zostanie ono umieszczone na certyfikacie po ukończeniu kursu.
 • Po zaksięgowaniu Twojej płatności (z reguły po kilku minutach od momentu dokonania płatności) otrzymasz od nas informację o odblokowaniu dostępu do kursu na podany przez Ciebie adres email.
 • Naukę możesz rozpocząć w dowolnym dla siebie momencie. Możesz również przerywać i wznawiać kiedy tylko chcesz.
 • Masz nielimitowany dostęp do wszystkich materiałów przez pół roku z możliwością przedłużenia, aby mieć ciągle jak najświeższą wiedzę!

Zamawiam kurs

dot