Jak to działa?

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przekonaj się jak działają nasze kursy rachunkowości.

Zasady działania kursów

Jak kurs wybrać?

Wybór kursu uzależniony jest od typu działalności, którą zamierzamy rozliczać. Działalność może dotyczyć klienta w ramach biura rachunkowego, własnej działalności czy też działalności jednostki większej, w której pracujemy na stanowisku księgowym. W każdym przypadku należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy mam do czynienia ze spółką kapitałową taką jak spółka z o.o czy spółka akcyjna, czy też z mniejszym podmiotem takim jak jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka cywilna.

I takie pytania należy sobie zadać jeżeli interesuje Was księgowanie operacji, rozliczanie podatku czyli rachunkowość finansowa. Oczywiście są jeszcze osoby, które myślą o karierze w controllingu - nie są zainteresowane księgowaniem a zarządzaniem finansami. Dla nich ostatnie zestawienie.Jaka jest zasada działania platformy?

Nasz serwis oferuje obecnie 5 kursów rachunkowości: od podstaw, średniozaawansowany, kurs podatku VAT w obrocie krajowym, kurs rachunkowości zarządczej, kurs podatkowej książki przychodów i rozchodów. W ramach każdego kursu dostępne są wykłady ułożone w bloki tematyczne. Kolejność wykładów nie jest przypadkowa. Ułożone są w taki sposób by prezentować wiedzę od podstaw tj. od tematów bazowych typu wprowadzenie poprzez tematy bardziej zaawansowane. Cześć wykładów, w szczególności wprowadzające, dostępna jest bezpłatnie - tematy bezpłatne oznaczone są zielonym znakiem. Tematy płatne z kolei oznaczone są znakiem kłódki. Aby otrzymać dostęp do pełnego kursu lub wszystkich kursów należy wykupić dostęp wybierając zakładkę "Kursy" a następnie wybrać żądany kurs. Bezpieczne płatności obsługują dla nas Przelewy24. Dla wszystkich, którzy potrzebują uzupełnić lub poszerzyć wiedzę rachunkową w konkretnym temacie istnieje możliwość wybrania tylko danego tematu. Aby to zrobić najlepiej wejść w zakładkę „Kup jeden z wybranych tematów” na stronie „Kursy”. Oferujemy również możliwość zakupu wszystkich dostępnych kursów w promocyjnej cenie na okres pół roku. Takie rozwiązanie polecane jest tym wszystkim, którzy chcą przypomnieć sobie lub zdobyć dużą porcję wiedzy w stosunkowo krótkim czasie. Serwis jest regularnie wzbogacany o nowe tematy. Słuchacze, którzy posiadają dostęp do wszystkich kursów w momencie publikacji nowego kursu otrzymują do niego automatycznie dostęp GRATIS (w czasie trwania pół rocznej subskrypcji).

Jak wygląda kurs?

Kursy rachunkowości dostępne w naszym serwisie składają się z serii tematów. Każdy temat z kolei składa się z serii wykładów video, w ramach których omawiamy część teoretyczną przeplataną quizami oraz przykładami, które słuchacz może w pierwszej kolejności sam rozwiązać a potem wspólnie z wykładowcą prześledzić odpowiedź. Każdy z tematów zakończony jest testem do samodzielnego rozwiązania, znajdującym się pod wykładami video w zakładce ”Testy”. Po ukończeniu wszystkich testów tj. każdego testu do każdego z tematów i uzyskaniu przynajmniej 50% poprawnych odpowiedzi słuchacz uzyskuje certyfikat ukończenia kursu dostępny w zakładce „Moje konto” w formacie PDF. Więcej informacji o naszym certyfikacie znajdziesz tutaj.

Jaka jest odpłatność za kursy?

Odpłatność za kursy związana jest z uzyskaniem dostępu do kursów. Ceny dostępu podane są w zakładce „kursy” przy każdym z kursów.

Czy wykłady w ramach kursów są dostępne tylko w wyznaczonych godzinach czy jest możliwość odtworzenia materiału w dowolnym czasie?

Wykłady w formie video online dostępne są 24 h na dobę 7 dni w tygodniu. Nie ma ograniczenia odnośnie ilości oraz czasu odtwarzania. Warunkiem skorzystania z wykładów jest posiadanie konta oraz wykupienie dostępu do wybranego kursu.

Czy kursy rozpoczynają się w określonych terminach czy mogę rozpocząć naukę w dowolnym czasie?

Kursy dostępne są online 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Każdy uczestnik korzysta z kursu w wybranym, dogodnym dla siebie terminie. Naukę na kursie można rozpocząć w dowolnym terminie.

Czy materiały kursu odblokowywane są etapami czy po otrzymaniu dostępu mogę od razu korzystać z całego kursu?

Po dokonaniu opłaty dostęp odblokowywany jest od razu do całego kursu. To oznacza, że po odblokowaniu dostępu np. do kursu podstaw użytkownik ma możliwość od razu skorzystania z wszystkich 20 tematów kursu.

Czy mogę rozpocząć naukę jeśli nie miałam/miałem wcześniej kontaktu z rachunkowością?

Nasz system nauki opera się na metodzie małych kroków. Oznacza to, że wyjaśniamy zawiłości rachunkowości w możliwie najprostszy sposób, krok po kroku, nie zakładając, że osoba ucząca się już posiada jakąś wiedzę w tym zakresie. W naszych wykładach stosujemy liczne przykłady, quizy oraz metody zapamiętywania, które pomagają w łatwiejszy sposób przyswoić przekazywaną wiedzę.

Posiadam/pracuję w księgowości w spółce z o.o. - czy i które kursy w Państwa ofercie będą dla mnie przydatne?

Księgowość spółki z o.o opiera się o ustawę o rachunkowości oraz przepisy podatkowe. W związku z tym polecamy kursy: kurs podstaw rachunkowości, kurs rachunkowości średniozaawansowanej oraz kurs podatek VAT w obrocie krajowym.

Czy po kursie podstawowym moja wiedza może być na takim poziomie, abym mógł/mogła starać się o pracę w księgowości?

Kurs rachunkowości od podstaw został zaprojektowany w taki sposób by przygotować osobę uczącą się do pracy na stanowisku księgowego bądź asystenta ds. księgowości (różne nazewnictwo w różnych firmach). Zapewnia on niezbędne podstawy do pracy w księgowości w ramach prawa bilansowego.

Czy kursy udostępniane są do pobrania lub na płycie CD/DVD ?

Nie oferujemy kursów ani wykładów video do pobrania ani na płycie CD/DVD. Aby korzystać z kursów potrzebny jest dostęp do Internetu. W ramach kursu umożliwiamy pobranie materiałów pdf.

Jak wykupić dostęp do kursu?

W jaki sposób mogę otrzymać dostęp do wybranego kursu?

Aby otrzymać dostęp do kursu należy:

  1. założyć w serwisie konto
  2. złożyć zamówienie
  3. dokonać opłaty za kurs.

W jaki sposób mogę założyć konto?

Konto można założyć w zakładce „zaloguj się”. Należy tam podać dane do rejestracji tj. swój adres mailowy oraz hasło do logowania. Zapamiętaj to hasło ponieważ będzie ono potrzebne podczas każdego logowania do naszego serwisu. Po podaniu danych i wybraniu opcji „kontynuuj” na adres mailowy podany podczas rejestracji zostanie wysłany email z linkiem aktywacyjnym. Po ok. 15 minutach należy sprawdzić skrzynkę mailową i potwierdzić adres mailowy klikając w link aktywacyjny przesłany w ww. mailu. Po aktywowaniu konta można przejść do złożenia zamówienia.

Co zrobić gdy link aktywacyjny nie pojawił się na moim koncie mailowym?

Czasami zdarza się, że nasze linki aktywacyjne trafiają do folderu „oferty” lub „spam”. Prosimy sprawdź te foldery jeżeli mail aktywacyjny nie pojawił się w skrzynce głównej. Jeżeli nie znajdziesz po ok. 15 minutach maila aktywacyjnego w ww. folderach ani w skrzynce głównej prosimy o kontakt na adres: kontakt@mentoris.pl w celu ręcznej aktywacji konta.

W jaki sposób mogę dokonać płatności za kurs?

W trakcie składania zamówienia pojawi się opcja dokonania opłaty za kurs przy pomocy serwisu przelewy24 ( w poleceniu przelewu często podawana jest nazwa Dialcom/Paypro) . Do wyboru są trzy metody płatności:

  1. Przelew online, zwykły (przekaz pocztowy) - to szybkie przelewy tzw. e-przelew lub przelew tradycyjny. E-przelew realizowany jest z reguły w ciągu 10-15 min. Aby skorzystać z tej opcji należy wybrać logo naszego banku i kontynuować płatność. Jeżeli posiadamy rachunek bankowy w banku spółdzielczym wybieramy opcję „SGB i BPS”. Przelew tradycyjny - blankiet do przelewu tradycyjnego znajduje się w prawym dolnym rogu w sekcji „karty i inne” . Realizowany jest w ok. 1-3 dni roboczych. Tam także w pierwszej kolejności wybieramy nasz bank, jeżeli nie widzimy naszego banku wybieramy dowolny rachunek bankowy.
  2. Karta kredytowa - płatności przy użyciu karty kredytowej, realizowane w ok. 10-15 min.
  3. Paypal - w przypadku gdy posiadamy konto Paypal możemy dokonać płatności tą metodą, transakcje realizowane są do 24h.

Jak dokonać płatności przelewem tradycyjnym czy przekazem pocztowym?

Jeżeli chcemy zapłacić przelewem tradycyjnym lub przekazem pocztowym w momencie składania zamówienia po przejściu na stronę z wyborem płatności (strona przelewy24) należy wybrać opcję "przelew online, zwykły lub przekaz pocztowy".

Następnie na stronie z płatnościami wybieramy w sekcji "Karty i inne" blankiet przekazu pocztowego.