Home / Rachunkowość ludzkim okiem

Rachunkowość ludzkim okiem

Wynajem i pożyczki – zysk w Estońskim CIT?

, 15 kwietnia 2024

Przepisy estońskiego CIT weszły w życie już jakiś czas temu, wiele kwestii związanych z ewidencją i rozliczaniem podatku na estońskim CIT pozostaje niejasnym...

Czytaj więcej

Jak ewidencjonować ukryte zyski w estońskim CIT?

, 8 kwietnia 2024

Jak to jest z tymi ukrytymi zyskami w estońskim CIT? Jak je ujmować na kontach księgowych? Czy wykluczać z RZiS? Zapraszam Cię do wpisu właśnie w tym temacie.

Czytaj więcej

Dotacje ŚT w KPiR – zasady i zmiany od 2024

, 2 kwietnia 2024

Ewidencja, rozliczania amortyzacji środków trwałych, które w części lub całości zostały sfinansowane dotacją, subwencją, jest dość specyficzna po zmianach 2024

Czytaj więcej

Jak złożyć sprawozdanie finansowe?

, 15 marca 2024

Termin na przygotowanie i podpisanie sprawozdań finansowych zbliża się wielkimi krokami. Jak złożyć – i co istotne – jak podpisać sprawozdanie finansowe?

Czytaj więcej

Typowe błędy w sprawozdaniach finansowych

, 8 marca 2024

Termin przygotowania sprawozdania finansowego w 2022 roku zbliża się wielkimi krokami. Poznaj typowe błędy, jakie pojawiają się w Sprawozdaniach finansowych.

Czytaj więcej

Jak przygotować cash flow metodą bezpośrednią?

, 4 marca 2024

W tym artykule zajmiemy się sporządzaniem cash flow metodą bezpośrednią i skupimy się głównie na części B i C rachunku przepływów pieniężnych w praktyce.

Czytaj więcej

Jak przygotować cash flow metodą pośrednią?

, 26 lutego 2024

Cash flow pokazuje zmiany, jakie zaszły między stanem środków pieniężnych na początek i koniec roku obrotowego. Jak go sporządzić metodą pośrednią? Zobacz tutaj.

Czytaj więcej

Czy jednostka mała podlegająca badaniu może nie przygotowywać cash flow?

, 19 lutego 2024

Zastanawiasz się, które jednostki mogą mieć status jednostek małych? Muszą one spełnić określone kryteria, ale co jeśli ich sytuacja w ciągu lat się zmieni?

Czytaj więcej

Podatek odroczony, czyli o co chodzi z tym odpisem aktualizującym?

, 12 lutego 2024

Jak ustalić podatek odroczony, gdy analizujesz kolejne różnice na pozycjach aktywów i pasywów i trafiasz na odpis aktualizujący należności? Zobacz przykłady.

Czytaj więcej

Formy opodatkowania w Polsce w 2024

, 8 lutego 2024

Własna działalność gospodarcza to pasmo podejmowanych decyzji. Jedną z nich, a zarazem najważniejszą jest wybór formy opodatkowania podatkiem dochodowym.

Czytaj więcej