Czasem zdarza się, że faktury kosztowe nie docierają do nas na czas, czyli przed zamknięciem danego miesiąca księgowego. Co wtedy możemy zrobić? Czytaj więcej >
Czytaj więcejCzasem zdarza się, że faktury kosztowe nie docierają do nas na czas, czyli przed zamknięciem danego miesiąca księgowego. Co wtedy możemy zrobić? Czytaj więcej >
Czytaj więcejOutsourcing usług księgowych jest bardzo powszechny, zwłaszcza wśród podmiotów mikro i małych, ale kto ponosi odpowiedzialność: biuro rachunkowe, czy klient?
Czytaj więcejNie każdy bilans będzie wyglądał tak samo – UoR przewiduje możliwość stosowania uproszczeń dla jednostek małych i mikro, informacje u ich są „skompresowane”.
Czytaj więcejSprawozdanie finansowe – dokument zawierający podstawowe informacje o rocznej działalności przedsiębiorstwa, ujęte pod względem finansowym.
Czytaj więcejKiedy wybrać opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, jak to zrobić i jak będzie wyglądała kalkulacja zaliczki na podatek dochodowy lekarza?
Czytaj więcejPodatek w formie ryczałtu zapłacisz jako procent swoich przychodów, stawki 17%, 15%, 14%, 12%, 8.5%, 5,5%, 3%, 2%. Poszczególne stawki procentowe zostały już omówione na blogu, a znajdziesz te informacje w TYM artykule. Zapraszam Cię do czytania, wspólnie z Agnieszką Pojda, która jest współautorem tego artykułu. Jakie są warunki skorzystania...
Czytaj więcejAnalizujemy różnice między rozliczeniami kosztów: czynnymi i biernymi, wynikające z różnic między okresem ich wystąpienia a okresem sprawozdawczym.
Czytaj więcejCzym jest koszt, a czym jest wydatek? Kiedy wydatek stanowi koszt, a kiedy nie? Szukasz odpowiedzi na te pytania lub zaczynasz swoją przygodę z księgowością?
Czytaj więcejKiedy faktycznie następuje przejście ze stawki 9% na 19% w przypadku, gdy spółka przekracza w trakcie roku limit przychodów przewidziany dla stawki 9% CIT?
Czytaj więcejPrzepisy estońskiego CIT weszły w życie już jakiś czas temu, wiele kwestii związanych z ewidencją i rozliczaniem podatku na estońskim CIT pozostaje niejasnym...
Czytaj więcej