Home / Rachunkowość ludzkim okiem

Rachunkowość ludzkim okiem

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

, 5 grudnia 2022

Jest wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego. Na co należy zwrócić uwagę w trakcie poszukiwania biura rachunkowego?

Czytaj więcej

Na czym polega zamknięcie roku?

, 28 listopada 2022

Całe zamknięcie roku możemy podzielić na 3 etapy: zamknięcie ksiąg rachunkowych, sporządzenie sprawozdania finansowego, badanie sprawozdania finansowego.

Czytaj więcej

Jak przeprowadzić inwentaryzację? 

, 21 listopada 2022

Zbliża się koniec roku, a przed Tobą zmora wszystkich księgowych – inwentaryzacja. Z czym się wiąże? Jakie przepisy regulują jej przeprowadzenie i co robić?

Czytaj więcej

Dlaczego nie mogę się nauczyć rachunkowości?

, 14 listopada 2022

Ślęczysz nad książkami, próbujesz rozwiązywać zadania, czytasz ustawy, analizujesz, ale ciągle masz wrażenie, że nic nie umiesz z księgowości. Jak się uczyć?

Czytaj więcej

Saldo konta w SAP, jak działa FS10N oraz FBL3N?

, 7 listopada 2022

Kod transakcji, który pomoże Ci w SAP w analizie danego konta to FBL3N. To najczęściej używany kod, czyli Wyświetlanie/Zmiana pozycji pojedynczych KG.

Czytaj więcej

Jak ująć w księgach handlowych WNT zgodnie z UoR, CIT i VAT?

, 31 października 2022

Jak wygląda nabycie towarów z terenu UE od strony podatkowej i rachunkowej? Jak poprawnie ująć taki wydatek w księgach handlowych na gruncie UoR, CIT oraz VAT?

Czytaj więcej

Jak ująć import usług w księgach?

, 24 października 2022

Otrzymałeś do zaksięgowania fakturę z Facebooka? A może od innego kontrahenta zagranicznego, który na rzecz Twojego klienta świadczył usługi? Nie wiesz, jak ująć taki wydatek w księgach? Zapraszam do artykułu poniżej, w którym Anna Małecka, wieloletni praktyk rachunkowości wyjaśni, jak poprawnie ująć taki wydatek w księgach handlowych na gruncie...

Czytaj więcej

Jak ująć wydatki zgodnie z CIT, VAT i UoR?

, 17 października 2022

Większość księgowych rozliczających spółki będące na pełnych księgach, czyli podlegające pod UoR, szczególnie na początku swojej pracy ma wątpliwości, czy aby na pewno poprawnie rozlicza wydatki poniesione przez firmę. Pełna księgowość bowiem to dość skomplikowana ewidencja operacji, która wymaga dobrej znajomości przepisów UoR oraz przepisów podatkowych. Czy Ty również...

Czytaj więcej

Jak działa FS10N oraz FBL3N w SAP?

, 10 października 2022

Interesujesz się księgowością korporacyjną? A czy wiesz, gdzie w programie SAPie możemy podejrzeć saldo konta? W tym artykule poznasz popularne kody transakcji.

Czytaj więcej

Stawki CIT – kiedy stosujemy 9%?

, 3 października 2022

Nie wiesz, kiedy jakie stawki CIT zastosować? Zawiłości tematu spędzają Ci sen z powiek? Zapraszam Cię do zapoznania się ze wpisem na blogu Mentoris.

Czytaj więcej