Acca
Stowarzyszenie

O nas

Jesteśmy legalnie działającą instytucją szkoleniową wpisaną do rejestru instytucji szkoleniowych pod numerem nr.2.12/00294/2014 a także członkiem wspierającym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Nasz wykładowca, p. Magdalena Hosiawa od 2009 roku jest członkiem stowarzyszenia księgowych w Wielkiej Brytanii (ACCA), a w 2014 roku otrzymała dodatkowe wyróżnienie w postaci statusu ACCA Fellow (starszy członek ACCA).

Cel

Nasz serwis powstał z myślą o wszystkich tych, którzy pragną rozpocząć przygodę z rachunkowością a także dla tych, którzy pracując już w finansach chcą uzupełnić lub pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Staramy się, by nasze kursy rachunkowości zapewniały niezbędną wiedzę praktyczną równocześnie będąc kompleksowe.

Celem naszego serwisu jest udostępnić wiedzę rachunkową tak, aby każdy, kto chce rozpocząć lub rozwijać swoją karierę w finansach miał na to szansę.
Przekwalifikowanie się bądź podniesienie swoich kwalifikacji jest bowiem często bardzo trudne ze względu na ograniczenia czasowe (żyjemy przecież w erze gdzie czas już nie płynie a galopuje).  Ustawodawca zderegulował zawód księgowego - a dokładnie umożliwił usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych wszystkim tym, którzy są tym zainteresowani. Jedyne czego dziś potrzeba to wiedza. My serwujemy ją w taki sposób, by była jak najbardziej zrozumiała i dostępna 24 godziny na dobę. To pozwala by to słuchacz wybrał dogodny czas i zakres nauki.

Nauka metodą małych kroków

Nasz system nauki opera się na metodzie małych kroków. Oznacza to, że wyjaśniamy zawiłości rachunkowości w możliwie najprostszy sposób, krok po kroku, nie zakładając, że osoba ucząca się już posiada jakąś wiedzę w tym zakresie. W naszych wykładach stosujemy liczne przykłady, quizy oraz metody zapamiętywania tj. mnemoniki, które pomagają w łatwiejszy sposób zapamiętać przekazywaną wiedzę.

Plany

Naszym celem jest stać się najlepszym serwisem oferującym kompleksowe i praktycznie szkolenia z rachunkowości online. Staramy się przekazywać wiedzę tak, by nasi abswolwenci byli profesjonalistami w pracy w finansach a ich znajomośc praktycznych rozwiązań odznaczała się na tle innych.

Wszelkie sugestie odnośnie lekcji już zamieszczonych a także nowych tematów, które chcielibyście aby zostały omówione są bardzo mile widziane. Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jak to działa ?

Nasz serwis oferuje obecnie trzy kursy rachunkowości: od podstaw,  średniozaawansowany oraz kurs podatku VAT. W ramach kursu dostępne są wykłady ułożone w bloki tematyczne. Kolejność wykładów nie jest przypadkowa. Ułożone są w taki sposób by prezentować wiedzę od podstaw tj. od tematów bazowych typu wprowadzenie poprzez tematy bardziej zaawansowane.

Cześć wykładów, w szczególności wprowadzające,  dostępna jest bezpłatnie - tematy bezpłatne oznaczone są znakiem zielonego trójkąta.  Tematy płatne z kolei oznaczone są znakiem kłódki.
Aby otrzymać dostęp do pełnego kursu lub wszystkich kursów należy wykupić dostęp wybierając zakładkę  - "Cennik". Płatności obsługują dla nas Dotpay oraz Paypal.


Dla wszystkich, którzy potrzebują uzupełnić lub poszerzyć wiedzę rachunkową w konkretnym temacie proponujemy pierwszy pakiet tj. pakiet "Temat", który umożliwia dostęp do dowolnie wybranego tematu.
Dla wszystkich, którzy zaczynają przygodę z rachunkowością lub pragną przypomnieć sobie podstawową wiedzę księgową polecamy wybór Kursu rachunkowości od podstaw  (pakiet "Kurs" z dostępem na 90 dni). 

Dla wszystkich zainteresowanych tematami bardziej zaawansowanymi polecamy Kurs rachunkowości średniozaawansowany (pakiet "Kurs", dostęp na 90 dni). Kurs ten przygotowuje do pracy na stanowisku samodzielnego księgowego. 

Kurs podatku VAT w obrocie krajowym adresowany jest z kolei do osób, które chcą samodzielnie rozliczać swoją działalność bądź pracować na samodzielnym stanowisku w dziale księgowości. Tu znów polecamy pakiet "Kurs" na 90 dni.

Kurs rachunkowości zarządczej przeznaczony jest dla osób, które planują swoją karierę w kontrolingu (pakiet "Kurs", dostęp na 90 dni).

Oferujemy również pakiet Pełny, który zawiera dostęp do wszystkich kursów na stronie na okres 120 dni. Polecany jest wszystkim, którzy w krótkim czasie chcą przypmnieć sobie lub zdobyć dużą porcję wiedzy.

Serwis jest wciąż poszerzany o nowe tematy, które staramy się dodawać systematycznie. Wszyscy, którzy posiadają dostęp do danego kursu lub pakietu pełnego, w ramach którego publikowany jest nowy temat w  momencie jego dodania do serwisu otrzymują do niego dostęp gratis.

Życzymy owocnej nauki!