11. Przykład nr 4 zapis operacji wynikowych złożony

Wykład prezentuje praktyczny przykład do samodzielnego rozwiązania. Polecenie przykładu polega na identyfikacji wpływu operacji wynikowych na pozycje bilansu oraz pozycje wyniku finansowego a także na zaksięgowaniu operacji na odpowiednich kontach w ramach zakładowego planu kont. W ramach przykładu należy dokonać ewidencji operacji złożonych wynikowych takich jak: wystawienie faktury sprzedażowej, zapłata raty kapitałowej oraz odsetkowej kredytu bankowego, wydanie sprzedanych rzeczy odbiorcy itp.

Aby sprawdzić swoją wiedzę z tego tematu zaloguj się i

wykup dostęp

Pytania:

  • Pani Magdo, czy moglaby Pani podac przyklad operacji gospodarczej (zlozony), ktora bedzie miala wplyw na 2 konta wynikowe? Z gory dziekuje.
    41e38638e0936759ec0765e0b9d67794
    Małgorzata Furmańczyk
  • Przykładem takiej operacji jest odpisanie przedawnionej należności, w przypadku której naliczyliśmy odsetki za zwłokę w zapłacie. Ewidencja księgowa takiej operacji to zapis po stronie Wn na kontach 761 PKO (należność główna), 751 Koszty finansowe (odsetki od należności), Ma Rozrachunku z odbiorcami. Więcej na ten temat można znaleźć w temacie "Ewidencja przychodów i kosztów finansowych " kursu podstaw oraz w "Rozrachunkach z kontrahentami cz.1" w ramach kursu rachunkowości średniozaawansowanej. Pozdrawiam.
    Fa8cfc8c9b72ca42c8952ba20f513374
    Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
Aby zadać pytanie lub skomentować wykład zaloguj się
dot