24. Rozwiązanie przykładu nr 7 ewidencja ujemnych różnic kursowych

Wykład prezentuje rozwiązanie przykładu dotyczącego ewidencji ujemnych różnic kursowych. Omawia: zapis księgowy faktury otrzymanej w walucie obcej oraz zapłaty za tą fakturę również w walucie obcej a także ewidencję ujemnych różnic kursowych wynikających z ww. operacji.

Aby sprawdzić swoją wiedzę z tego tematu zaloguj się i

wykup dostęp

Pytania:

  • A jak to by wyglądało w przypadku różnic kursowych dodatkich/ujemnych w kontekscie gdy to my sprzedajemy produkt, czyli to kontrahent nam płaci fakturę po lepszym czy gorszym kursie
    6eabedf13f4c9d89a6ac206dfcce7311
    Maja Łapińska
  • O różnicach kursowych mówimy w ramach kursu rachunkowości średniozaawansowanej, jeśli chodzi o sprzedaż dokładnie w temacie Rozrachunki z odbiorcami: https://kursy-rachunkowosci.pl/kursy/kurs-rachunkowosci-dla-sredniozaawansowanych/rozrachunki-z-kontrahentami-cz-1-rozrachunki-z-odbiorcami-ksiegowo-i-podatkowo/14-roznice-kursowe-zrealizowane-oraz-niezrealizowane?autoplay=1. Niestety nie jestem stanie w komentarzu ze względu na oczenie miejsca i formy omówić tej kwestii. Prosiłabym o zapoznanie się z tym materiałem - on najlepiej odpowie na Pani pytanie.
    Fa8cfc8c9b72ca42c8952ba20f513374
    Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
Aby zadać pytanie lub skomentować wykład zaloguj się
dot