Podatek VAT w obrocie zagranicznym

Pracujesz lub zamierzasz pracować w finansach, jednak brakuje Ci wiedzy z zakresu rozliczania podatku VAT w obrocie zagranicznym?

Tematyka podatku VAT nie jest Ci kompletnie obca, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że musisz się dokształcić w VAT międzynarodowym? A może prowadzisz własną działalność i zależy Ci na tym, by nauczyć się poprawnie rozliczać ten podatek, bo masz do czynienia z WDT, WNT czy eksportem usług?

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – zagadnienia związane z podatkiem VAT wcale nie muszą być takie trudne. Wystarczy, że opanujesz je praktycznie na przykładach, korzystając z tego wygodnego kursu online!

Zobacz program Sprawdź pakiety

Wyobraź sobie, że w jednym miejscu masz dostęp do zawsze aktualnej wiedzy na temat podatku VAT w obrocie zagranicznym.

Rozumiesz jak rozliczać WDT, WNT, eksport towarów, eksport usług. Nie musisz poszukiwać informacji samodzielnie na własną rękę, przeglądając rozliczne artykuły w Internecie, czy też zaglądać do przestarzałych podręczników (wiesz przecież, jak dynamicznie zachodzą zmiany w VAT).

Z tym kursem otrzymasz wygodne wykłady online oparte o kompleksowe prezentacje, PDFy i przykłady, a także możliwość kontaktu ze mną, jeśli mimo wszystko coś będzie niejasne.

Czy nie byłoby dobrze przestać się zastanawiać, jak to w końcu jest z tym VAT-em i czy przypadkiem nie popełniasz błędów?

Z tym kursem wskoczysz na wyższy poziom w księgowości i zagadnienia związane z podatkiem VAT międzynarodowym już nie będą miały przed Tobą tajemnic!

Wierzę, że każda osoba, która chce podjąć pracę w księgowości, jest w stanie swój cel osiągnąć.

Warunek to jednak odpowiednie przyswojenie praktycznej, gotowej do zastosowania od razu w pracy wiedzy.

Dlatego właśnie, na bazie swojego wieloletniego doświadczenia w rachunkowości, stworzyłam kurs „Podatek VAT w obrocie międznarodowym”.

I nie jest to kurs, w którym otrzymasz kilka wideo i suche definicje pojęć księgowych, a następnie sam będziesz musiał szukać dodatkowych informacji.

Zamiast tego zaproszę Cię do głębszej pracy.

W ramach kursu przeprowadzę Cię kompleksowo przez wszystkie zagadnienia, opierając się na praktycznych przykładach i kładąc nacisk na te kwestie, o które najczęściej pytają osoby początkujące. Aby lepiej pomóc Ci przyswajać wiedzę, w środku czeka na Ciebie seria testów, która pomoże Ci zweryfikować, czy rzeczywiście opanowałaś dany materiał.

Sprawdź kurs online

Zagadnienia związane z podatkiem VAT wcale nie muszą być takie trudne. Skorzystaj z kursu online, który zapewni Ci wiedzę podatkową w przystępnej, zrozumiałej i popartej realnymi przykładami formie!

 • Wymagania: brak wymagań
 • Około 21 godzin nauki
 • 7 godzin wykładów online
 • 8 tematów
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Przygotowanie do zawodu: samodzielny księgowy
 • Kod zawodu: 241103
 • Lokalizacja: online
 • Przedłużenie dostępu na kolejne pół roku od 349 zł

od 898 zł / pół roku

Zamawiam kurs

Co dostanę w ramach kursu?

Decydując się na kurs „Podatek VAT w obrocie międzynarodowym”, otrzymasz ode mnie:

 • Nielimitowany dostęp do materiałów wideo online przez pół roku.
 • Nielimitowany dostęp do praktycznych przykładów, quizów oraz testów przez pół roku.
 • Przedłużenie dostępu na kolejne pół roku 349 zł.
 • W cenie bieżące aktualizacje kursu.
 • Możliwość śledzenia swoich postępów w panelu „Moje konto”.
 • Materiały kursu w formacie pdf do pobrania.
 • Wsparcie wykładowcy (kontakt mailowy) - w jednym z pakietów kursu.
 • Certyfikat ukończenia kursu (z kodem autentyczności) do pobrania.
Zobacz program kursu

Na czym polega ta forma nauki?

Kurs odbywa się online, co oznacza, że to Ty decydujesz, kiedy i gdzie się uczysz. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym ograniczenia czasowe nie pozwalają na wzięcie udziału w szkoleniach stacjonarnych.

Łącznie czeka Cię około 20 godzin zegarowych nauki, w tym z ponad 7 godzin zegarowe wykładów online, zgrupowanych w 6 bloków tematycznych. Każdy z nich zawiera liczne praktyczne przykłady i quizy, które pozwolą Ci utrwalić i zweryfikować wiedzę z danego obszaru. Wszystkie bloki kończą się testem do samodzielnego rozwiązania – w trakcie trwania kursu przejdziesz 6 takich testów, a każdy z nich możesz rozwiązywać wielokrotnie, do momentu wybrania opcji sprawdzenia poprawnych odpowiedzi. Po uzyskaniu wyniku minimum 50% z każdego testu otrzymasz certyfikat potwierdzający nabycie nowej wiedzy.

 • około 20 godzin
  nauki
 • kontakt mailowy
  z wykładowcą
 • 7 godzin
  wykładów online
 • certyfikat
  ukończenia

Kurs jest zakończony certyfikatem potwierdzającym Twoje uczestnictwo i zdobycie wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy na stanowisku samodzielny księgowy. Certyfikat zostanie wygenerowany zarówno w języku polskim, jak i angielskim, a pobierzesz go z zakładki „Moje konto”. Znajdziesz na nim kod autentyczności potwierdzający, że dokument ten został wygenerowany przez serwis Mentoris. Nie poniesiesz za to żadnej opłaty – certyfikat w formacie pdf dostaniesz ode mnie gratis w ramach ceny wykupionego pakietu.

Zamawiam kurs

Kto jest autorką kursu?

Obszary księgowości i rachunkowości, w których specjalizuję się już od ponad 17 lat, to moja pasja.

Od ponad 7 lat zarażam nią innych, tworząc materiały oraz profesjonalne kursy online w ramach Mentoris. Uczę rachunkowości w przyjazny i przystępny sposób, dzięki czemu nawet najtrudniejsze zagadnienia stają się zrozumiałe.

Myślisz, że ten kurs może być dla Ciebie, ale masz jeszcze kilka wątpliwości?

Jeśli tak, czytaj dalej, a będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.

Martwisz się, że nie zdążysz przerobić materiału w wybranym okresie dostępu? Spokojnie. Twoje wyniki będą przechowywane bezterminowo. W dowolnym czasie możesz powrócić do kursu i rozpocząć naukę tam, gdzie skończyłeś. Możesz również rozpocząć kurs na nowo - wszystko zależy od Ciebie.

Coś jest jeszcze dla Ciebie niejasne? Odpowiedzi na najczęstsze pytania znajdziesz tutaj.

 • Czy kursy rozpoczynają się w określonych terminach czy mogę rozpocząć naukę w dowolnym czasie?

  Naukę na kursie można rozpocząć w dowolnym momencie. Materiał kursu odblokowywany jest od razu w całości. Kursy dostępne są online 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Każdy uczestnik korzysta z kursu w wybranym, dogodnym dla siebie terminie. Naukę na kursie można rozpocząć w dowolnym terminie.

 • Czy po kursie „Podatek VAT w obrocie międzynarodowym” moja wiedza może być na takim poziomie, abym mógł/mogła rozliczać ten podatek na samodzielnym stanowisku księgowym?

  Kurs VAT został zaprojektowany w taki sposób, by przygotować osobę uczącą się do pracy na stanowisku samodzielnego księgowego. Wymagana jest jednak pewna znajomość księgowości, dlatego polecamy najpierw nasz kurs rachunkowości średniozaawansowanej. Natomiast jeśli zaczynasz zupełnie od podstaw, wybierz najpierw nasz kurs podstaw rachunkowości.

 • Który pakiet będzie dla mnie odpowiedni?

  Wszystko zależy od tego jaką metodę nauki preferujesz. Jeśli lubisz uczyć się sam polecam wersję STANDARD, jeśli lubisz naukę w grupie i chcesz zdobyć jak najwięcej praktycznych umiejętności polecam wersję PREMIUM. Wersja VIP przeznaczona jest dla tych osób, które obawiają się, że się zgubią w kursie, czują, że potrzebują dodatkowego, indywidualnego wsparcia wykładowcy.

 • Jak wygląda proces zakupu kursu?

  1. Po wybraniu przycisku Zamawiam kurs system poprosi Cię o podanie danych: adresu email oraz imienia i nazwiska. WAŻNE by podać poprawny adres mailowy ponieważ na ten adres otrzymasz od nas dane do logowania oraz informacje dotyczące statusu Twojego zamówienia. Sprawdź również poprawność swojego imienia i nazwiska. Zostanie ono umieszczone na certyfikacie po ukończeniu kursu.
  2. Po zaksięgowaniu Twojej płatności (z reguły po kilku minutach od momentu dokonania płatności) otrzymasz od nas informację o odblokowaniu dostępu do kursu na podany przez Ciebie adres email.
  3. Naukę możesz rozpocząć w dowolnym dla siebie momencie. Możesz również przerywać i wznawiać kiedy tylko chcesz.
  4. Masz nielimitowany dostęp do wszystkich materiałów przez pół roku z możliwością przedłużenia, aby mieć ciągle jak najświeższą wiedzę!

Poznaj opinie o naszych kursach

Dołącz do ponad 13 000 zadowolonych uczestników kursu VAT w obrocie zagranicznym!

Marta Zakrzewska

Pamela Sobecka

Ewelina Sarnecka
Księgowa w biurze rachunkowym

Chciałam bardzo serdecznie podziękować Pani Magdalenie za kursy i sposób w jaki są one prowadzone. Obecnie kończę staż jako pomoc księgowej a dzisiaj dostałam pierwszą pracę na samodzielnym stanowisku w biurze rachunkowym. Na razie będę pracować na PKPiR, ale z czasem przejmę również firmy na pełnej księgowości. Przeszłam dwa etapy rekrutacji. Kiedy na pierwszym spotkaniu mówiłam o działalności mieszanej, układaniu proporcji i ewentualnych korektach - od razu zostałam zaproszona na kolejną rozmowę. :) A to wszystko dzięki temu, że potrafi Pani świetnie przekazać swoją wiedzę. Od jakiegoś czasu polecam znajomym Pani stronę i na własnym przykładzie udowadniam, że warto :) Jeszcze raz dziękuję!!!

Róża Dulniak
Administrator systemów księgowych

Na naukę z kursem "Podstawy rachunkowości" w Mentoris zdecydowałam się ze względu na wykonywaną pracę. Co prawda nie jestem księgową ale pracuję z osobami zajmującymi się księgowością. Pracuję w dziale IT jako administrator systemów, między innymi również systemu księgowego. Z tego też względu liczy się tu nie tylko wiedza techniczna ale również merytoryczna z zakresu księgowości. Dzięki ukończeniu kursu zdobyłam szeroką wiedzę księgową. Teraz jest mi łatwiej zrozumieć problemy użytkowników i sprostać ich potrzebom. Na moim przykładzie potwierdzam, że kursy Mentoris są niekoniecznie przeznaczone tylko dla księgowych, ale również wiedza z nich zaczerpnięta przydatna jest w wielu innych zawodach.

Poznaj tajniki podatku VAT w obrocie zagranicznym i upewnij się, że sprawnie wykorzystasz tę wiedzę w praktyce!

standard

Nauka samodzielna

898 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni to 763 zł
 • 6 modułów zobacz program

 • 6 e-booków do pobrania

 • 8 godzin wideo

 • Dostęp do wszystkich materiałów od razu przez pół roku

 • Aktualny na 2024

 • certyfikat ukończenia - kod zawodu 241103

 • wsparcie wykładowcy

vip

Nauka z mentoringiem

1 478 zł
lub 73,90 zł miesięcznie (raty 0%)
Najniższa cena z ostatnich 30 dni to 1 256 zł
 • 6 modułów zobacz program

 • 6 e-booków do pobrania

 • 8 godzin wideo

 • Dostęp do wszystkich materiałów od razu przez pół roku

 • Aktualny na 2024

 • certyfikat ukończenia - kod zawodu 241103

 • wsparcie wykładowcy

Podatek VAT w obrocie międzynarodowym 2024:

 • 1. Eksport usług

  Witaj,

  Niniejsze opracowanie jest nagraniem webinaru, który odbył się w ramach Klubu Księgowego i dotyczył świadczenia usług poza granicami kraju i/lub dla kontrahentów zagranicznych.

 • 2. Import usług

  W tym webinarze, który odbył się ramach Klubu Księgowego przedstawiam podstawowe zasady rozliczania importu usług.

 • 3. WDT czyli kiedy stosujemy stawkę 0% w UE

  Wykłady wideo są wynikiem nagrania webinaru przeprowadzone w Klubie Profesjonalnych Księgowych. Stanowią kompendium wiedzy o WDT.

 • 4. WNT od podszewki

  Witaj,

  Zapraszam do zapoznania się z webinarem, w którym omawiam zasady rozliczania WNT oraz pułapki z nim związane.

 • 5. Eksport towarów

  Jest to nagranie webinaru dotyczące VAT międzynarodowego a konkretnie eksportu towarów.

  Mówiliśmy w nim o tym kiedy dochodzi do eksportu towarów, w jakich okolicznościach możemy zastosować stawkę 0%, co oznaczają incoterms, kiedy powstaje obowiązek podatkowy, co kryje się pod pojęciem dokumentów potwierdzających wywóz.

  Zapraszam!

 • 6. Import towarów procedura uproszczona

  W webinarze omawiamy zasady opodatkowania podatek VAT importu towarów a także zmiany w możliwości stosowania procedury uproszczonej do rozliczania VAT z tytułu importu towarów od 1 lipca 2020 roku.

 • 7. Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość (WSTO)

  W tym module skupimy się na omówieniu zmian w przepisach VAT dotyczących sprzedaży wysyłkowej. Chodzi o zmiany, które weszły w życie od 1 lipca 2021 roku, które wprowadzają m.in pojęcie wewnątrzwspółnotowej sprzedaży towarów na odległość WSTO).

  W ramach nagrania dowiesz się:

  • kiedy mamy do czynienia z WSTO,
  • jak liczyć limit w WSTO,
  • kiedy należy się zarejestrować do VAT w kraju nabywcy,
  • czym jest i jak skorzystać z procedury VAT OSS (ONE STOP SHOP),
  • kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu WSTO,
  • jak dokumentować WSTO, 
  • jak wykazać WSTO w pliku JPK_V7.
 • 8. Sprzedaż na odległość towarów importowanych (SOTI)

  Zapraszam Cię do nagrania webinaru, w którym omawiam główne zmiany dotyczące importu towarów, które weszły w życie z dniem 1 lipca 2021 roku. 

  W nagraniu wyjaśniam: 

  - kiedy mamy do czynienia ze sprzedażą towarów importowanych na odległość, 

  - jak zmienia się opodatkowanie VAT w przypadku platform pośredniczących,

  - nową procedurę USZ dla operatorów pocztowych.

Jak zacząć?

 • Po wybraniu przycisku Zamawiam kurs system poprosi Cię o podanie danych: adresu email oraz imienia i nazwiska.
  WAŻNE, by podać poprawny adres mailowy, ponieważ na ten adres otrzymasz od nas dane do logowania oraz informacje dotyczące statusu Twojego zamówienia.
  Sprawdź również poprawność swojego imienia i nazwiska. Zostanie ono umieszczone na certyfikacie po ukończeniu kursu.
 • Po zaksięgowaniu Twojej płatności (z reguły po kilku minutach od momentu dokonania płatności) otrzymasz od nas informację o odblokowaniu dostępu do kursu na podany przez Ciebie adres email.
 • Naukę możesz rozpocząć w dowolnym dla siebie momencie. Możesz również przerywać i wznawiać kiedy tylko chcesz.
 • Masz nielimitowany dostęp do wszystkich materiałów przez pół roku z możliwością przedłużenia, aby mieć ciągle jak najświeższą wiedzę!
dot