18. Rozwiązanie przykładu produkcja w toku

Wykład prezentuje rozwiązanie przykładu, który pozwala  zweryfikować zrozumienie tematu dotyczącego wyceny produkcji w toku. W szczególności omówione zostaje zastosowanie metod uproszczonych wyceny produkcji w toku.

Aby sprawdzić swoją wiedzę z tego tematu zaloguj się i

wykup dostęp

Pytania:

  • A jakiś przykład jeśli czas wytworzenia jest dłuższy niż 3 miesiące, a możliwe jest stosowanie metody uproszczonej? (nie na sprzedaż i środek trwały). myślę myślę i nic mi do głowy nie przychodzi.
    6c5b8e55ea298a41d8bf755e1f04b602
    Leszek Grucel
  • Będzie ciężko ale spróbujmy:) Powiedzmy, że mamy winiarnię, która produkuje wina - okres produkcji ok. 6 miesięcy. Winiarnia sprzedaje wina jak również utrzymuje własny zapas. Winiarnia posiada bowiem również restaurację, która wykorzystuje do gotowanych przez siebie potraw wino. Wino wykorzystywane w restauracji nie jest więc sprzedawane, ani nie zostaje przeznaczone na budowę ŚT. W związku z tym produkcja w toku takiego wina przeznaczona na cele restauracji stanowi właśnie przykład, o który Pan pyta. Wtedy można zastosować metodę uproszczoną wyceny takiej produkcji w toku. Skoro produkty nie mają być przeznaczone na sprzedaż ani nie mogą zostać zużyte na budowę ŚT - muszą po prostu być przeznaczone do konsumpcji własnej tj. na własny użytek jednostki. I to jest taki przykład. Oczywiście ww. produkcja w toku dla restauracji będzie ze względu na ilość mała - ale chciałam tu zilustrować zasadę.
    Fa8cfc8c9b72ca42c8952ba20f513374
    Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
Aby zadać pytanie lub skomentować wykład zaloguj się
dot