Następny wykład:

Operacje a zdarzenia gospodarcze - przypomnienie

rozpocznie się za 10 sekund.

0.Ewidencja księgowa cz.2 - operacje bilansowe demo

Wykłady stanowią kontynuację tematu „Ewidencja księgowa  - wprowadzenie” poszerzając go o wiedzę dotyczącą zakładowego planu kont (ZPK) oraz bilansu. Skupiają się  na operacjach bilansowych. Bazując na licznych przykładach pomagają zrozumieć, które operacje zaliczamy do bilansowych, jak dokonać zapisu księgowego oraz jak powiązać konta z ZPK z pozycjami bilansu. 

 

 W szczególności omawiają:

 • kiedy dany fakt, zdarzenie podlega zapisowi w księgach rachunkowych,
 • które ze zdarzeń gospodarczych dotyczą operacji bilansowych,
 • jak zidentyfikować, na które pozycje bilansu wpływa dana operacja gospodarcza,
 • jak wybrać odpowiednie konta w ZPK i dokonać poprawnego zapisu księgowego operacji bilansowej,
 • jak wygląda procedura zamknięcia miesiąca i w związku z tym jakie są powiązania pomiędzy saldami kont a przygotowaniem bilansu otwarcia oraz bilansu zamknięcia.

 

Aby sprawdzić swoją wiedzę z tego tematu zaloguj się i

wykup dostęp

Pytania:

 • Witam czy jest możliwość zrobienia opcji iż w danym temacie automatycznie wyświetla się punkt za punktem tj.wszystkie części lecą po kolei bez ponownego wciskania przycisku myszy tak jak jest zrobiony wykład dotyczący Bilansu na You Yoube,są tam połączone bez przerwy,bez ponownego włączania 22 filmy dotyczące tego tematu.Wciskanie ciągle danych części jest bardzo męczące. pozdrawiam Małgorzata
  F36d8bcf2476e81f9feffe6d2f878b2f
  Małgorzata Czuba
 • Witam, Dziękujemy za wiadomość. Taką opcję wyświetlania wykładów mamy w przygotowaniu, będzie to tzw. opcja autoplay. Prosiłabym jednak o takie sugestie poprzez zakładkę kontakt, komentarze pod wykładami są przede wszystkim przeznaczone na pytania merytoryczne. Z góry dziękuję. MH
  Fa8cfc8c9b72ca42c8952ba20f513374
  Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
 • Witam Czy jest możliwość zrobienia znacznika, który film został już przez nas obejrzany? Przyznam szczerze, że czasami nie kończę jednego wykładu w jeden dzień, tylko zaglądam do niego za parę dni i zapominam na którym filmie skończyłem. Było by to bardzo przydatne, myślę, że nie tylko do mnie. Wiem że da się takie coś na youtubie ale wolałbym na tej stronie gdyż mam dostęp premium do wszystkich filmów. Pozdrawiam.
  4e3cc6ce22052c1b907b5451fe412e9e
  Marcin Lechowicz
 • Dobry wieczór, bardzo treściwy materiał. Chciałabym zapytać, w jaki sposób jednoznacznie określić, która operacja gospodarcza ma wpływ na bilans? Tzn. kiedy suma bilansowa ulegnie zmianie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Paulina
  De6644c15bd3f0b0b0c322a6130228ea
  Paulina Trakul
 • Zawsze należy się zastanowić na jakie pozycje bilansu ma wpływ dana operacja Jeżeli równocześnie wpływa na aktywa i pasywa to zmienia sumę bilansową, jeżeli tylko na pozycje aktywów lub tylko na pozycje pasywów - w takim wypadku suma bilansowa nie ulega zmianie (gdy wpływa np. tylko na pozycje aktywów zwiększa jedną z nich zmniejszając o tą samą kwotę inną - w takim wypadku suma aktywów pozostaje bez zmian i nie mamy zmiany sumy bilansowej).
  Fa8cfc8c9b72ca42c8952ba20f513374
  Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
 • Witam. W teście z ewidencji księgowej w niektórych pytaniach pojawiają się takie same odpowiedzi, ale gdy nie zaznaczę dokładnie ta o którą pani chodziło chociaż to poprawna odpowiedź to mam błędne zadanie. Proszę skorygować test. Pozdrawiam.
  Dc991b79b59f3e37d5e7998cc990165a
  Krzysztof Kinga Sadło
 • Prosiłabym o przesłanie na maila przykładowego pytania testowego bo niestety nie do końca rozumiem Pana uwagę.
  Fa8cfc8c9b72ca42c8952ba20f513374
  Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
Aby zadać pytanie lub skomentować wykład zaloguj się
dot