20. Rozwiązanie przykładu nr 5 odpisanie zobowiązań przedawnionych

Wykład prezentuje rozwiązanie przykładu dotyczącego ewidencji operacji odpisania przedawnionych, umorzonych bądź nieściągalnych zobowiązań z tytułu odsetek.

Aby sprawdzić swoją wiedzę z tego tematu zaloguj się i

wykup dostęp

Pytania:

  • Witam, co dzieje się po odpisaniu zobowiązania w kwocie brutto, czyli zakładając, że nie ma zwolnienia vat na zakup przykładowo materiałów? Po tym przykładzie widzę to tak, ze mamy materiał w kwocie netto (wn), vat do odliczenia na rozrachunkach z US (wn), 210 (brutto ma) i jesli spiszemy zob. w ppo to chyba muszę skorygować także vat w rozliczeniu vat? Bedę wdzięczny za rozjaśnienie tematu, chyba, że to pytanie kompletnie nie ma sensu :)
    9a938d74c695a51b5c084fe70a2ac12b
    Michał Wandas
  • Witam, Pytanie, które Pan zadał wykracza już poza kurs podstaw :) Tzn. dotykamy tutaj kwestii podatkowych. Ma Pan rację, że korekta VAT jest również potrzebna ale działa na innych zasadach niż odpisanie wierzytelności. Zapraszam do wykładów w ramach tematu "Rozrachunki z kontrahentami cz. 3" w kursie rachunkowości średniozaawansowanej: https://kursy-rachunkowosci.pl/kursy/kurs-rachunkowosci-dla-sredniozaawansowanych/rozrachunki-z-kontrahentami-cz-3-rozrachunki-z-dostawcami-ksiegowo-i-podatkowo/12-ewidencja-korekty-vat-naliczonego-ulga-za-zle-dlugi?autoplay=1
    Fa8cfc8c9b72ca42c8952ba20f513374
    Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
Aby zadać pytanie lub skomentować wykład zaloguj się
dot