Podatkowa książka przychodów i rozchodów


Pkpir%20duze
Poziom: od podstaw
Wymagania: brak wymagań
Lokalizacja: online

Czy  zamierzasz założyć własną działalności i chciałbyś prowadzić samodzielnie księgowość?

Czy może prowadzisz już działalnośc gospodarczą i chciałbyś samodzielnie prowadzić jej księgowość lub mieć pewność, że jest dla Ciebie prowadzona prawidłowo?

Czy próbowałeś kiedyś kursów stacjonarnych, ale niestety tempo szkolenia było zbyt szybkie i nic nie zrozumiałeś?

Nasz kurs PKPiR jest przygotowywany właśnie z myślą o osobach, które nie miały w przeszłości kontaktu z księgowością, ale zakładają własną działalność i chcą tę działalność samodzielnie rozliczać.

Kurs może okazać się również pomocny dla tych, którzy pracują w biurach ksiegowych i prowadzą lub zamierzają prowadzić księgowość małych przedsiębiorców.

Cel kursu:

Celem kursu jest przekazanie niezbędnej wiedzy z zakresu podatkowej książki przychodów i rozchodów (PKPiR).

Wiedza:

Kurs przedstawia krok po kroku jak prowadzić samodzielnie podatkową książkę przychodów i rozchodów. 

W ramach kursu omawiamy podstawy prawne na jakich opiera sie prowadzenie PKPiR, kto musi prowadzić PKPiR oraz strukturę PKPiR.

Na licznych przykładach przedstawimy zapisy księgowe w PKPiR, a także wyjaśnimy jakie koszty i przychody zaliczamy do kosztów i przychodów podatkowych.

Zaprezentujemy również otwarcie PKPiR na dany rok podatkowy, ewidencję majątku oraz co należy zrobić w sytuacji kiedy zamykamy podatkową książkę przychodów i rozchodów.

Z kursu dowiesz sie także jak dokonać zapisów księgowych w PKPiR w sytuacji gdy jesteś czynnym podatnikiem VAT, a także w sytuacji gdy jesteś z VAT zwolniony .

Co wyróżnia nasz kurs od kursów stacjonarnych? 

Uczysz się we własnym tempie oraz wtedy kiedy masz na to czas oraz ochotę. Nie spieszymy się by ‚przerobić” materiał, nie omijamy spraw na pozór prostych. 

Przygotowując materiały postawiliśmy na kompleksowość i stronę praktyczną. Znajdziesz w nich omówienie tematów, którego nie ma w żadnej książce - bo bazują na przykładach praktycznych prezentując często równocześnie stronę księgową oraz podatkową danego problemu. Dodatkowo, w oparciu o nasze doświadczenie szkoleniowe, zbudowaliśmy poziom wiedzy bazując na najczęstszych pytaniach jakie miały osoby początkujące - tak by usprawnić proces nauki.

Oprócz tego pod każdym wykładem znajdziesz komentarze dotyczące wykładu dodane przez naszych słuchaczy. 

Jeśli jednak nie znajdziesz odpowiedzi na pytanie, które pojawi się w związku z danym wykładem - zawsze możesz się z nami skontaktować, postaramy się wyjaśnić problematyczną kwestię.

Kurs jest w trakcie przygotowania - zapraszamy do zapisania się na kurs. W momencie kiedy kurs zostanie opublikowany poinforujemy Cię o tym mailowo.

Wykładowca

Magdalena Hosiawa
Magdalena Hosiawa

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Posiada tytuł magistra ekonomii oraz międzynarodowy certyfikat księgowy ACCA. Członek polskiego (SKwP) oraz brytyjskiego stowarzyszenia księgowych (ACCA). Od kilku lat pracuje w działach finansowych, specjalizuje się w kontrolingu finansowym. Wykłada również przedmioty związane z rachunkowością. Pracę w finansach rozpoczęła ponad 10 lat temu jako młodszy księgowy w Cap Gemini, później miała przyjemność brać udział w międzynarodowych projektach dla IBM BTO. W ciągu ostatnich kilku lat zdobywała doświadczenie w działach kontrolingu w międzynarodowych korporacjach za granicą: w Niemczech (klient IBM) oraz w Wielkiej Brytanii (EWS Railway, British Telecommunications). W Polsce ostatnio współpracowała z ISTA Polska oraz BPP Professional Education. Obszary specjalizacji to: raportowanie, analizy zarządcze oraz wycena inwestycji / produktów / projektów.

Kurs w przygotowaniu.
 • Beautiful young student business woman 47091537
  “Nie dość, że wykłady super to i serwis na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dziekuję.” - Joanna
 • Young business woman 10123265
  “Jestem zachwycona Pani stroną, z niecierpliwością czekam na omówienie kolejnych działów. Pani ma niesamowitą zdolność tłumaczenia w prosty sposób spraw z pozoru trudnych i skomplikowanych.” - Ola
 • Business woman portrait 4669147
  “Szkolenia w takiej formie są super!” - Iwona
 • Young man smiling 19210691
  “Super stronka. Za parę dni podchodzę do licencjatu z rachunkowości. Zapasy powtórzyłem dzięki wykładom.” - Karol
 • Face young happy business woman smiling her office 35147800
  “Bardzo się cieszę, że znalazłam tę stronę po długim szukaniu jakiegoś kursu, na który mogłabym się zapisać. Lektorka mówi bardzo zrozumiale, ma bardzo przyjemny głos. Dziekuję, będę śledzić i uczestniczyć do końca.” - Dominika
 • Face businessman portrait attractive looking camera 34796368
  “Może mnie Pani dodać do swoich aktywów jako osobę, która dzięki Pani wiedzy i ogromnym zdolnościom jej przekazywania przybliżyła mnie do tej wspaniałej dziedziny.” - Marcin
 • Student woman 16963431
  “Te kursy są świetne! Zrobiłam na nich więcej niż podczas 3 lat studiów na UAK. Polecam wszystkim.” - Alicja
 • Portrait young woman happy girl college student black collar isolated white face businesswoman 41162283
  “Serwis w sposób prosty i zrozumiały przybliża istotę rachunkowości nawet tym osobom, które wcześniej nie miały z nią bliższego kontaktu.” - Ewelina