16. Koszty finansowe

Wykład omawia temat kosztów finansowych. Prezentuje jakie operacje zaliczane są do tej kategorii kosztów oraz na jakich kontach w ramach ZPK ujmuje się przedstawione operacje. 

Aby sprawdzić swoją wiedzę z tego tematu zaloguj się i

wykup dostęp

Pytania:

 • Tutaj jest mowa o koszcie związanym ze sprzedażą papierów wartościowym.A jeżeli moja firma kupuje od innej papiery wartościowe to jak to wówczas będzie ujęte? Jako Wzrost Dług. Aktywów Finansowych po stronie WN i jednocześnie zwiększenie pozostałych rozrachunków w pasywach. A potem przy wydaniu tych papierów wartościowych zmniejszą się Pozostałe rozrachunki a zwiększy się Koszt finansowy?
  6eabedf13f4c9d89a6ac206dfcce7311
  Maja Łapińska
 • W zależności od typu inwestycji będzie to inwestycja długoterminowa lub krótkoterminowa w aktywach,z drugiej strony księgowanie na koncie "Rachunki bankowe" lub "Kasa" (choć płatność za papiery wartościowe rzadko ma miejsce gotówką), chyba, że płatność z odroczonym terminem płatności (też rzadkość) to mamy wtedy Pozostałe rozrachunki/ewentualnie rozrachunki z kontrahentami. Przy sprzedaży zapis Ma na koncie Inwestycji, Wn Na kosztach finansowych plus rozpoznanie przychodu o czym mówimy w pozostałych wykładach.
  Fa8cfc8c9b72ca42c8952ba20f513374
  Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
 • dziękuję
  6eabedf13f4c9d89a6ac206dfcce7311
  Maja Łapińska
Aby zadać pytanie lub skomentować wykład zaloguj się
dot