15. Wycena materiałow - koszty zakupu rozliczane w czasie

Wykład omawia ewidencję kosztów zakupu materiałow w przypadku zastosowania do wyceny materiałów ceny zakupu. Prezentuje sposób rozliczania kosztów zakupu w czasie oraz ich ewidencję w momencie kiedy następuje rozchód materiałów.

Aby sprawdzić swoją wiedzę z tego tematu zaloguj się i

wykup dostęp

Pytania:

  • Pani Magdo, mam 2 pytania co do przedstawionego przykładu. 1. Kolejny wykład w którym uzywamy konta 640 RMK ( konto służace do ewidencjonowania RMC,RMB oraz koszty zakupu.) Mam rozumieć, że prowadząc księgi komputerowo jesteśmy w stanie zaznaczyć co jest czym ( tj. czy RMC czy RMB czy koszt zakupu). Jednak biorąc przykłady teoretyczne z rozwiązywaniem przykładów można się pogubić. W takim wypadku możemy wprowadzić dodatkową analitykę pod konto 640 aby wiedzieć co jest czym ? 2) Moje drugie pytanie dotyczy sytuacji takiej jak przykładzie tylko weźmy pod uwagę ,że tworzymy RZiS w wariancie porównawczym. w tym przypadku mamy koszty na poziomie 30.750 PLN tak wiec musimy mieć zmianę stanów produktów na poziomie -2.050 PLN. Tak więc koszty zakupów wpływają nam również na zmianę stanów produktów. Proszę o informację czy dobrze zrozumiałem ten temat.
    B3993a50fe4dd7f58f2ed8cb3918715b
    Dawid Gołębiowski
  • W praktyce będziemy mieli konta analityczne do RMC i osobne do RMB. Wykładzie tego nie pokazujemy ponieważ a) nie mamy na to tyle miejsca b) i tak to księgowanie trafi na konto główne 640. W wypadku przez Pana wymienionym koszty zakupu stanowiące RMK będą wpływały na zmianę stanu zapasów.
    Fa8cfc8c9b72ca42c8952ba20f513374
    Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
Aby zadać pytanie lub skomentować wykład zaloguj się
dot