17. VAT naliczony do rozliczenia w bieżącym okresie - ewidencja księgowa

Wykład prezentuje zapis księgowy operacji dostawy niefakturowanej, otrzymania faktury zakupu oraz podatku VAT naliczonego w przypadku, kiedy prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego powstaje w bieżącym okresie rozliczeniowym.  Wykład przedstawia ewidencję podatku VAT naliczonego przy wykorzystaniu dodatkowych kont rozrachunkowych tj. „VAT naliczony i jego rozliczenie”, „VAT naliczony do rozliczenia w bieżącym okresie”. Wykład zakończony kolejnym przykładem, w którym należy dokonać zapisu księgowego operacji zakupu w sytuacji gdy podatek VAT naliczony podlega odliczeniu w następnym okresie rozliczeniowym.

Aby sprawdzić swoją wiedzę z tego tematu zaloguj się i

wykup dostęp

Pytania:

  • W jaki sposób przyjąć towar na magazyn od kontrahenta, jeżeli mamy wydanie magazynowe, ale nie ma na nim cen, tylko ilość sztuk.
    9f0d85186d3f9b90d895be7cfc384f5d
    Elżbieta Skóra
  • Zależy jaka metodę ewidencji towarów Państwo stosują. Jeżeli w oparciu o ceny ewidencyjne ( a ta jest najbardziej prawdopodobna) to na moment gdy kontrahent dostarcza towar (a rozumiem, że z taką sytuacją tutaj mamy do czynienia) powinni Państwo ująć towary w cenach ewidencyjnych.
    Fa8cfc8c9b72ca42c8952ba20f513374
    Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
Zadaj pytanie lub skomentuj powyższy wykład
dot