12. Pozostałe koszty operacyjne cz.1

Wykład omawia koszty związane z pozostałą działalnością operacyjną jednostki. W ramach tej części słuchacz dowiaduje się jakie operacje konkretnie podlegają pod tą kategorię kosztów oraz które operacje stanowią wyjątki  w ramach zapisów UoR bazując na art. 32. Wykład prezentuje pojęcia takie jak działalność socjalna, odpisy aktualizujące wartość aktywów, koszty utrzymania nieruchomości, zawiązanie rezerw. Dodatkowo poruszona zostaje kwestia ewidencji operacji gospodarczych dotyczących pozostałej działalności operacyjnej przy użyciu ZPK.

Aby sprawdzić swoją wiedzę z tego tematu zaloguj się i

wykup dostęp

Pytania:

 • Wartość godziwe jest wyznaczana dla śr trwałych unikatowych dla których właśnie nie ma odpowiednika na rynku, np nietypowe maszyny ....
  6c6e5bb15f8bbd88d622ab7aeeb8d40e
  Katarzyna Walas
 • Zgadza się:)
  Fa8cfc8c9b72ca42c8952ba20f513374
  Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
 • Czy ja dobrze rozumiem, że w przypadku utworzenia rezerw na zdarzenia typu koszt procesów itd po jednej stronie zaksięgujemy to jako WN PKO, a po drugiej w pasywach Ma na koncie Kapitału rezerwowego jako zwiększenie pasywów? I jeszcze mam taką małą uwagę, bo zawsze Pani odpowiada na pytania i wątpliwości za co bardzo dziękuje. Ale może byłoby by to technicznie możliwe by otrzymywać powiadomienie, że "Twój komentarz otrzymał odpowiedź" i odwołanie do komentarza. Byłoby to efektywniejsze i prostsze niż później przypominanie sobie pod którym tematem zadałam pytanie i sprawdzanie czy już jest odpowiedź czy może jeszcze nie ma.
  6eabedf13f4c9d89a6ac206dfcce7311
  Maja Łapińska
 • Witam, Zgadza się, z jednej strony jest to PKO a z drugiej Rezerwy na koncie 830. Więcej o ewidencji rezerw mówimy w ramach tematu "Rezerwy" w kursie rachunkowości średniozaawansowanej. Jeżeli chodzi o powiadomienia pracujemy nad tym - dziękuję za cenną uwagę.
  Fa8cfc8c9b72ca42c8952ba20f513374
  Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
Aby zadać pytanie lub skomentować wykład zaloguj się
dot