Pytanie odnośnie punktu 3. Czy w momencie złożenia zamówienia przez odbiorcę powinniśmy rozpoznać przychód, czy może dopiero po wystawieniu mu faktury? Załóżmy, że zamówienie zostało złożone przez internet 1 lipca, a my kompletujemy zamówienie 3 lipca i po skompletowaniu towaru wystawiamy fakturę tego samego dnia.
Michał Morawski
około 8 lat
temu
Przychód rozpoznajemy dopiero wtedy gdy ma miejsce dostawa towarów/produktów lub usługa zostaje wykonana. Sam fakt złożenia przez klienta zamówienia nie jest podstawą do rozpoznania przychodu. Ten punkt jest dość niefortunny i zostanie przez nas poprawiony. Dziękuję za zwrócenie uwagi na tą kwestię.
Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
około 8 lat
temu
A jeżeli moja firma dostarcza fizycznie Klientowi towar ostatniego dnia lipca, ale fakturę wystawiam dopiero 01 sierpnia, to zgodnie z tym tokiem rozumowania, mimo, że data na dokumencie księgowym to 1 sierpnia, przychód ujmuje 31 lipca? Natomiast czy sam fakt tego, że na fakturze ( dokumencie księgowym) mam datę wystawienia 01 sierpnia a ujmuję ją 31 lipca jest prawidłowy?
Maja Łapińska
ponad 7 lat
temu
Zgadza się, pomimo wystawienia dokumentu w sierpniu jest to przychód lipca - i podatkowy i księgowy. Mówimy o tym więcej w ramach tematu "Przychody i rozliczenia międzyokresowe przychodów" w kursie rachunkowości średniozaawansowanej.
Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
ponad 7 lat
temu
JAK MOŻNA SPRECYZOWAĆ POJĘCIE OSOBY PRAWNEJ? POCZĄTEK MÓJ :)
IWONA KONDRATOWICZ
prawie 7 lat
temu
Sprzedaję na portalu aukcyjnym przedmiot, kupujący za niego nie zapłacił co za tym idzie nie ma miejsca dostarczenie przedmiotu /wysyłam tylko po przedpłacie/. W związku z tym rozumiem, że nie dochodzi do sprzedaży i nie rozpoznaję przychodu ?
Dodam, że podczas konrtoli urząd skarbowy wliczył mi takie transakcje do obrotu uznając je jako mój przychód przez co został przekroczony próg zwolnienia z podatku Vat
Katarzyna Gogól-Furmanek
prawie 7 lat
temu
Jednostki posiadające osobowość prawną to jednostki, które same sobą prawnie odpowiadają za swoją działalność czyli mają tzw. zdolność do czynności prawnych m.in procesowych, umownych. Spółki nie posiadające osobowości prawnej to np. spółka jawna, komandytowa itd.
Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
prawie 7 lat
temu
Odnośnie pytania o rozpoznanie przychodu: proszę nie mylić przychodu z perspektywy prawa bilansowego czyli UoR - o tym tutaj mówimy. Pani odwołuje się do przychodu podatkowego, który jest czymś zupełnie innym i oczym tutaj nie mówimy. NIe udzielamy porad dotyczących prywatnych działalności w sekcji "pytania".
Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
prawie 7 lat
temu
Witam, mam pytanie do przykładu nr 1 strona 59. Powstaje przychód oraz nal. od odbiorców, a jak zaksięgujemy zmniejszenie towarów (komputerów) oraz jakie będzie drugie konto aby zapis był podwójny?
Eve Lina
około 6 lat
temu
Witam, Proszę śledzić kolejne wykłady. Tam wyjaśniamy jak księgujemy rozchód materiałów i koszty.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk i personalizacji reklamy.
Więcej informacji możesz znaleźć w naszej
Polityce Prywatności