18. Wystawienie KP (dowód wpłaty) oraz KW (dowód wypłaty).
Status:
AKTUALNY
|
Czas trwania:
0:6:04
Wykład stanowi rozwiązanie przykładu dotyczącego dowodów kasowych.
Prezentuje w jaki sposób należy wypełnić dowody kasowe takie jak: dowód
wpłaty (KP) oraz dowód wypłaty (KW).
Czy KP i KW mogą posiadać takie same numery identyfikacyjne np KP 1/10/2016 i KW 1/10/2016 ? Czy też tak jak w przykładzie zawsze jest ciągłość numeracji tak jakby KP i KW były traktowane jednakowo ? Pozdrawiam
Krzysztof Suchecki
około 8 lat
temu
Każdy z dowodów księgowych powinien mieć osobną numerachę, tzn. osobno dla KW oraz osobno dla KP. Rzeczywiście przykład jest niejednoznaczny i sugeruje, że jest to jedna numeracja chociaż numery są przypadkowe i numeracja mogłaby tak wyglądać, gdyby jednostka pomiędzy transakcjami wymienionymi w przykładzie dokonywała innych (tzn. np. pomiędzy KP 1/06 a KP 04/06 miała 3 inne wpłaty do kasy). Postaramy się zmienić ten przykład tak aby nie sugerował wspólnej numeracji.
Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
około 8 lat
temu
W Rozwiazaniu prszykladu Dowody kasowe jest blad w napisaniu "Slownie zlotych".
Anna Galegova
prawie 7 lat
temu
Czemu na koncie 200 rozrachunki z odbiorcami jest 200? Skąd się to wzięło?
Michał Kukla
ponad 5 lat
temu
Proszę o wskazanie nr slajdu gdzie na koncie 200 jest kwota 200 zł - niestety nie widzę w tym wykładzie takiego księgowania. Dziękuję.
Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
ponad 5 lat
temu
Czy nie powinno być że zapłacono zobowiązanie wobec dostawcy za f-rę (wtedy kasa nam maleje i zobowiązanie maleje 210/100). Należności są przy sprzedaży. Czy to nazewnictwo nie ma znaczenia ?
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk i personalizacji reklamy.
Więcej informacji możesz znaleźć w naszej
Polityce Prywatności