3. Założenia polityki rachunkowości

Wykład prezentuje nadrzędne założenia/zasady, które towarzyszą tworzeniu polityki rachunkowości. Wymienia zasadę ciągłości, kontynuacji działania jak również zasadę istotności.

Omawia również możliwość stosowania rozwiązań pozaustawowych (krajowe oraz międzynarodowe standardy) w ramach organizacji rachunkowości w określonych ustawą sytuacjach.

Aby sprawdzić swoją wiedzę z tego tematu zaloguj się i

wykup dostęp

Pytania:

  • Zostało tutaj powiedziane, że gdyby jednostka miałaby zostać postawiona w stan likwidacji w danym roku to nie tworzono by już polityki rachunkowości na ten rok. Ale przecież politykę rachunkowości tworzy się na początku działalności ( a przynajmniej ja tak zrozumiałam ) a potem zakłada się, że ona będzie kontynuowana, chyba, że się wprowadzi zmianę. A to zdanie powiedziane sugeruje mi jakoby tę politykę się od nowa tworzyło w każdym roku.
    6eabedf13f4c9d89a6ac206dfcce7311
    Maja Łapińska
  • Dziękujemy za trafne spostrzeżenie. Politykę rachunkowości tworzy się na początku działalności, ewentualnie poprawia/zmienia w późniejszym terminie zakładając cały czas kontynuowanie działalności. Zwrot jest niefortunny i może zostać mylnie zinterpretowany, postaramy się poprawić ten wykład w najbliższych dniach.
    Fa8cfc8c9b72ca42c8952ba20f513374
    Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
  • Dziękuje za doprecyzowanie.
    6eabedf13f4c9d89a6ac206dfcce7311
    Maja Łapińska
Aby zadać pytanie lub skomentować wykład zaloguj się
dot