Kurs rachunkowości zarządczej od podstaw

Chodzi Ci po głowie praca w obszarze controllingu? Może pracowałeś już kiedyś w tej branży lub uczyłeś się rachunkowości zarządczej na studiach i zależy Ci na tym, by odświeżyć sobie tę wiedzę?

A może zajmujesz stanowisko kierownicze i chciałbyś zrozumieć, jakie koszty i przychody mają znaczenie w podejmowaniu istotnych dla firmy decyzji?

I przede wszystkim – czy lubisz analizować, wyciągać wnioski oraz mieć realny wpływ na to, co dzieje się w firmie, w której pracujesz?

Choć jedno z powyższych pytań określa Twoją osobę? Są ogromne szanse na to, że zainteresuje Cię kurs rachunkowości zarządczej od podstaw, który nie tylko usprawni Ci proces decyzyjny, ale także doskonale przygotuje Cię do pracy na stanowisku specjalisty ds. rachunkowości zarządczej.

Zobacz program Zobacz pakiety

Wyobraź sobie, że w jednym miejscu masz dostęp do zawsze aktualnej - i co ważniejsze - praktycznej wiedzy na temat rachunkowości zarządczej. Rozumiesz bieżące pojęcia związane z analizą rentowności, budżetowaniem, kalkulowaniem jednostkowego kosztu wytworzenia.

Nie musisz już zastanawiać się, jaką kondycję finansową ma dana firma - Ty to po prostu wiesz i wiesz też, jak rentowność firmy można poprawić.

Jesteś cenionym specjalistą, od którego zależą ważne finansowe decyzje i rozdysponowanie budżetu w przedsiębiorstwie. Czy to nie byłoby wspaniałe, mieć realny wpływ na to, jak rozwinie się dana firma?

Z tym kursem będzie to możliwe! Otrzymasz wygodne wykłady online oparte o kompleksowe prezentacje (prowadzone przez księgową z 16-letnim doświadczeniem), PDFy, quizy i przykłady, a także możliwość kontaktu ze mną, jeśli mimo wszystko coś będzie niejasne.

Z tym kursem wskoczysz na wyższy poziom w rachunkowości zarządczej i staniesz się cenionym specjalistą w obszarze controllingu!

Być może już pracujesz w rachunkowości, ale do tej pory Twoja praca była rutynowa i standardowa, a Ciebie oprócz samego księgowania kusi możliwość głębszego analizowania kosztów i posiadania realnego wpływu na budżety.

A może dopiero szukasz swojej pierwszej pracy w rachunkowości i już wiesz, że chcesz się specjalizować właśnie w obszarze controllingu?

Wiesz, że do tego jest konieczna biegła i praktyczna znajomość rachunkowości zarządczej, ale myśl o przyswojeniu sobie samodzielnie wszystkich jej zasad powoduje, że pęka Ci głowa… i po prostu nie wiesz, jak podzielić sobie ten materiał na mniejsze porcje.

A może prowadzisz własną firmę lub jesteś dyrektorem w większym przedsiębiorstwie i chcesz zrozumieć, jakie koszty i przychody trzeba umieć analizować przy podejmowaniu ważnych dla przyszłości firmy decyzji?

Możesz oczywiście pójść na kurs stacjonarny, ale czy masz wtedy możliwość powrotu do zagadnień po kilka razy, jeśli coś będzie niejasne? Niestety nie.

Możesz też uczyć się z podręczników czy oglądając wyrywkowo materiały publikowane za darmo, ale sam dobrze wiesz, że to nie jest idealna opcja, aby dobrze poradzić sobie później z rzeczywistymi wyzwaniami w pracy.

Czy jest więc jakieś inne rozwiązanie?

Dzięki dostępowi do materiałów z tego kursu nie musisz się już nad tym dłużej zastanawiać.

Poprowadzę Cię za rękę przez wszystkie informacje wymagane do kompleksowej znajomości rachunkowości zarządczej. Nic na rozmowie kwalifikacyjnej ani w rzeczywistej pracy Cię nie zaskoczy!

Poznasz podstawowe pojęcia związane z controllingiem, a następnie zaczniesz obsługiwać w praktyce rachunek kosztów pełnych, zmiennych, dokonywać analizy progu rentowności, a także budżetować. Nauczysz się też wyceniać inwestycje i zaczniesz dogłębniej rozumieć koszty i przychody w firmie.

Zobaczysz liczne przykłady budżetowania czy kalkulacji, które naprawdę pomogą Ci zrozumieć, o co chodzi w rachunkowości zarządczej!

Zaplanowałam kurs tak, aby w jednym miejscu zgromadzić wszystkie informacje, które pomogą Ci z sukcesem pracować i awansować w dziale controllingu. Ten kurs przyda Ci się także, jeśli zajmujesz stanowisko kierownicze lub zarządzasz własną firmą!

Wierzę, że każda osoba, która chce podjąć pracę w księgowości, jest w stanie swój cel osiągnąć.

Warunek to jednak odpowiednie przyswojenie praktycznej, gotowej do zastosowania od razu w pracy wiedzy.

Dlatego właśnie, na bazie swojego wieloletniego doświadczenia w rachunkowości, już kilka lat temu stworzyłam kurs rachunkowości zarządczej od podstaw.

I nie jest to kurs, w którym otrzymasz kilka wideo i suche definicje pojęć księgowych, a następnie sam będziesz musiał szukać dodatkowych informacji.

Zamiast tego zaproszę Cię do głębszej pracy.

W ramach kursu przeprowadzę Cię kompleksowo przez wszystkie zagadnienia, opierając się na praktycznych przykładach i kładąc nacisk na te kwestie, o które najczęściej pytają osoby początkujące. Aby lepiej pomóc Ci przyswajać wiedzę, w środku czeka na Ciebie seria quizów, która pomoże Ci zweryfikować, czy rzeczywiście opanowałaś dany materiał.

Sprawdź kurs online

Kurs rachunkowości zarządczej od podstaw, który nie tylko usprawni Ci proces decyzyjny, ale także doskonale przygotuje Cię do pracy na stanowisku specjalisty ds. rachunkowości zarządczej.

  • Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości finansowej
  • Około 57 godzin nauki
  • 19 godzin wykładów online
  • 12 tematów
  • Certyfikat ukończenia kursu
  • Przygotowanie do zawodu: specjalista ds. rachunkowości zarządczej
  • Kod zawodu: 241106
  • Lokalizacja: online

od 998 zł / pół roku

Zamawiam kurs

Co dostanę w ramach kursu?

Decydując się na kurs rachunkowości zarządczej od podstaw, otrzymasz ode mnie:

  • Nielimitowany dostęp do materiałów wideo online przez pół roku.
  • Nielimitowany dostęp do praktycznych przykładów, quizów oraz testów przez pół roku.
  • Przedłużenie dostępu na kolejne pół roku to zaledwie 249 zł.
  • W cenie bieżące aktualizacje kursu.
  • Możliwość śledzenia swoich postępów w panelu „Moje konto”.
  • Materiały kursu w formacie pdf do pobrania.
  • Wsparcie wykładowcy (kontakt mailowy) - w jednym z pakietów kursu.
  • Certyfikat ukończenia kursu (z kodem autentyczności) do pobrania.
Zobacz program kursu

Na czym polega ta forma nauki?

Kurs odbywa się online, co oznacza, że to Ty decydujesz, kiedy i gdzie się uczysz. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym ograniczenia czasowe nie pozwalają na wzięcie udziału w szkoleniach stacjonarnych.

Łącznie czeka Cię około 57 godzin zegarowych nauki, w tym z 19 godzin zegarowych wykładów online, zgrupowanych w 12 bloków tematycznych. Każdy z nich zawiera liczne praktyczne przykłady i quizy, które pozwolą Ci utrwalić i zweryfikować wiedzę z danego obszaru. Wszystkie bloki kończą się testem do samodzielnego rozwiązania – w trakcie trwania kursu przejdziesz 12 takich testów, a każdy z nich możesz rozwiązywać wielokrotnie, do momentu wybrania opcji sprawdzenia poprawnych odpowiedzi. Po uzyskaniu wyniku minimum 50% z każdego testu otrzymasz certyfikat potwierdzający nabycie nowej wiedzy.

  • około 57 godzin
    nauki
  • kontakt mailowy
    z wykładowcą
  • 19 godzin
    wykładów online
  • certyfikat
    ukończenia

Kurs jest zakończony certyfikatem potwierdzającym Twoje uczestnictwo i zdobycie wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy na stanowisku samodzielny księgowy. Certyfikat zostanie wygenerowany zarówno w języku polskim, jak i angielskim, a pobierzesz go z zakładki „Moje konto”. Znajdziesz na nim kod autentyczności potwierdzający, że dokument ten został wygenerowany przez serwis Mentoris. Nie poniesiesz za to żadnej opłaty – certyfikat w formacie pdf dostaniesz ode mnie gratis w ramach ceny wykupionego pakietu.

Zamawiam kurs

Kto jest autorką kursu?

Obszary księgowości i rachunkowości, w których specjalizuję się już od ponad 20 lat, to moja pasja.

Od 11 lat zarażam nią innych, tworząc materiały oraz profesjonalne kursy online w ramach Mentoris. Uczę rachunkowości w przyjazny i przystępny sposób, dzięki czemu nawet najtrudniejsze zagadnienia stają się zrozumiałe.

Myślisz, że ten kurs może być dla Ciebie, ale masz jeszcze kilka wątpliwości?

Jeśli tak, czytaj dalej, a będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.

Martwisz się, że nie zdążysz przerobić materiału w wybranym okresie dostępu? Spokojnie. Twoje wyniki będą przechowywane bezterminowo. W dowolnym czasie możesz powrócić do kursu i rozpocząć naukę tam, gdzie skończyłeś. Możesz również rozpocząć kurs na nowo - wszystko zależy od Ciebie.

Coś jest jeszcze dla Ciebie niejasne? Odpowiedzi na najczęstsze pytania znajdziesz tutaj.

  • Czy kursy rozpoczynają się w określonych terminach czy mogę rozpocząć naukę w dowolnym czasie?

    Naukę na kursie można rozpocząć w dowolnym momencie. Materiał kursu odblokowywany jest od razu w całości. Kursy dostępne są online 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Każdy uczestnik korzysta z kursu w wybranym, dogodnym dla siebie terminie. Naukę na kursie można rozpocząć w dowolnym terminie.

  • Czy po kursie rachunkowości zarządczej od podstaw moja wiedza może być na takim poziomie, abym mógł/mogła pracować w dziale controllingu?

    Kurs został zaprojektowany w taki sposób, by przygotować osobę uczącą się do pracy na stanowisku specjalisty ds. rachunkowości zarządczej. Wymagana jest jednak pewna znajomość ogólnych zasad w księgowości, dlatego polecamy najpierw nasz kurs podstaw rachunkowości.

  • Który pakiet będzie dla mnie odpowiedni?

    Wszystko zależy od tego jaką metodę nauki preferujesz. Jeśli lubisz uczyć się sam polecam wersję STANDARD, jeśli lubisz naukę w grupie i chcesz zdobyć jak najwięcej praktycznych umiejętności polecam wersję PREMIUM. Wersja VIP przeznaczona jest dla tych osób, które obawiają się, że się zgubią w kursie, czują, że potrzebują dodatkowego, indywidualnego wsparcia wykładowcy.

  • Jak wygląda proces zakupu kursu?

    1. Po wybraniu przycisku Zamawiam kurs system poprosi Cię o podanie danych: adresu email oraz imienia i nazwiska. WAŻNE by podać poprawny adres mailowy ponieważ na ten adres otrzymasz od nas dane do logowania oraz informacje dotyczące statusu Twojego zamówienia. Sprawdź również poprawność swojego imienia i nazwiska. Zostanie ono umieszczone na certyfikacie po ukończeniu kursu.
    2. Po zaksięgowaniu Twojej płatności (z reguły po kilku minutach od momentu dokonania płatności) otrzymasz od nas informację o odblokowaniu dostępu do kursu na podany przez Ciebie adres email.
    3. Naukę możesz rozpocząć w dowolnym dla siebie momencie. Możesz również przerywać i wznawiać kiedy tylko chcesz.
    4. Masz nielimitowany dostęp do wszystkich materiałów przez pół roku z możliwością przedłużenia, aby mieć ciągle jak najświeższą wiedzę!

Poznaj opinie o naszych kursach

Dołącz do ponad 2400 zadowolonych uczestników kursu rachunkowości zarządczej od podstaw!

Kamil Śliwa

Beata Zielińska

Ewelina Sarnecka
Księgowa w biurze rachunkowym

Chciałam bardzo serdecznie podziękować Pani Magdalenie za kursy i sposób w jaki są one prowadzone. Obecnie kończę staż jako pomoc księgowej a dzisiaj dostałam pierwszą pracę na samodzielnym stanowisku w biurze rachunkowym. Na razie będę pracować na PKPiR, ale z czasem przejmę również firmy na pełnej księgowości. Przeszłam dwa etapy rekrutacji. Kiedy na pierwszym spotkaniu mówiłam o działalności mieszanej, układaniu proporcji i ewentualnych korektach - od razu zostałam zaproszona na kolejną rozmowę. :) A to wszystko dzięki temu, że potrafi Pani świetnie przekazać swoją wiedzę. Od jakiegoś czasu polecam znajomym Pani stronę i na własnym przykładzie udowadniam, że warto :) Jeszcze raz dziękuję!!!

Róża Dulniak
Administrator systemów księgowych

Na naukę z kursem "Podstawy rachunkowości" w Mentoris zdecydowałam się ze względu na wykonywaną pracę. Co prawda nie jestem księgową ale pracuję z osobami zajmującymi się księgowością. Pracuję w dziale IT jako administrator systemów, między innymi również systemu księgowego. Z tego też względu liczy się tu nie tylko wiedza techniczna ale również merytoryczna z zakresu księgowości. Dzięki ukończeniu kursu zdobyłam szeroką wiedzę księgową. Teraz jest mi łatwiej zrozumieć problemy użytkowników i sprostać ich potrzebom. Na moim przykładzie potwierdzam, że kursy Mentoris są niekoniecznie przeznaczone tylko dla księgowych, ale również wiedza z nich zaczerpnięta przydatna jest w wielu innych zawodach.

Dowiedz się wszystkiego na temat rachunkowości zarządczej i stań się specjalistą w obszarze controllingu!

standard

Nauka samodzielna

998 zł
lub 49,90 zł miesięcznie (raty 0%)
  • 12 modułów zobacz program

  • 19 godzin wideo

  • 12 e-booków do pobrania

  • Dostęp do wszystkich materiałów od razu na pół roku

  • certyfikat ukończenia - kod zawodu 241106

  • Kompendium wiedzy kontrolera finansowego

  • Zbiór zadań z rachunkowości zarządczej wraz z aplikacją w wersji Excel lub Libre ułatwiającą rozwiązywanie zadań.

  • Narzędziownik kontrolera - zbiór modeli w pliku Excel/Libre do zastosowania narzędzi controllingowych takich jak np. kalkulacja NPV, IRR, jednostkowego kosztu wytworzenia i więcej.

  • Indywidualne wsparcie wykładowcy (do 40 pytań)

premium

Nauka z aplikacją

1 298 zł
lub 64,90 zł miesięcznie (raty 0%)
  • 12 modułów zobacz program

  • 19 godzin wideo

  • 12 e-booków do pobrania

  • Dostęp do wszystkich materiałów od razu na pół roku

  • certyfikat ukończenia - kod zawodu 241106

  • Kompendium wiedzy kontrolera finansowego

  • Zbiór zadań z rachunkowości zarządczej wraz z aplikacją w wersji Excel lub Libre ułatwiającą rozwiązywanie zadań.

  • Narzędziownik kontrolera - zbiór modeli w pliku Excel/Libre do zastosowania narzędzi controllingowych takich jak np. kalkulacja NPV, IRR, jednostkowego kosztu wytworzenia i więcej.

  • Indywidualne wsparcie wykładowcy (do 40 pytań)

vip

Nauka z mentoringiem

1 898 zł
lub 94,90 zł miesięcznie (raty 0%)
  • 12 modułów zobacz program

  • 19 godzin wideo

  • 12 e-booków do pobrania

  • Dostęp do wszystkich materiałów od razu na pół roku

  • certyfikat ukończenia - kod zawodu 241106

  • Kompendium wiedzy kontrolera finansowego

  • Zbiór zadań z rachunkowości zarządczej wraz z aplikacją w wersji Excel lub Libre ułatwiającą rozwiązywanie zadań.

  • Narzędziownik kontrolera - zbiór modeli w pliku Excel/Libre do zastosowania narzędzi controllingowych takich jak np. kalkulacja NPV, IRR, jednostkowego kosztu wytworzenia i więcej.

  • Indywidualne wsparcie wykładowcy (do 40 pytań)

Kurs rachunkowości zarządczej od podstaw:

  • 1. Wprowadzenie do rachunkowości zarządczej, klasyfikacja kosztów

    Wykłady stanowią wprowadzenie do kursu rachunkowości zarządczej. Omawiają cel działów controllingu w jednostkach, główne zadania oraz narzędzia kontrolera finansowego a także cechy jakie powinna posiadać osoba obejmująca takie stanowisko. Wykłady wyjaśniają podstawowe pojęcia związane z controllingiem tj. czym jest obiekt kosztów, centrum kosztów, centra inwestowania, centra zysku i przychodu.

  • 2. Rachunek kosztów pełnych

    Wykłady omawiają zasady ewidencji oraz kalkulacji kosztów w ramach rachunku kosztów pełnych. Wyjaśniają różnice pomiędzy rachunkiem kosztów rzeczywistych oraz rachunkiem kosztów normalnych a także ich zastosowanie w rachunkowości zarządczej. Na koniec prezentują ewidencję odchylenia budżetowego.

  • 3. Metody kalkulacji jednostkowego kosztu wytworzenia cz.1

    Wykłady omawiają metody kalkulacji jednostkowego kosztu wytworzenia w przypadku różnych typów działalności jednostki. W części 1 tematu wyjaśniają m. in metodę podziałową prostą, metodę ze współczynnikami, metodę średniej ważonej, metodę FIFO.

  • 4. Metody kalkulacji jednostkowego kosztu wytworzenia cz.2

    Wykłady stanowią część 2 tematu dotyczącego metod kalkulacji jednostkowego kosztu wytworzenia (j.k.w). W tej części omówiona zostaje metoda doliczeniowa kalkulacji j.k.w. Wyjaśniono również metody przeniesienia kosztów działalności pomocniczej na wydziały produkcyjne tj. metodę bezpośrednią oraz metodę iteracyjną. Wykłady wyjaśniają także kalkulację j.k.w przy pomocy rachunku kosztów działań.

  • 5. Rachunek kosztów zmiennych

    Wykłady omawiają zasady klasyfikacji kosztów oraz kalkulacji jednostkowego kosztu produktu w oparciu o rachunek kosztów zmiennych. Wyjaśniają pojęcia: marży na pokrycie, kosztów zmiennych oraz kosztów stałych. Przedstawiają przyczyny, dla których ten rachunek kosztów nie może zostać wykorzystany do wyceny zapasów zgodnie z UoR oraz zastosowanie rachunku kosztów zmiennych w rachunkowości zarządczej.

  • 6. Analiza progu rentowności - koszt - produkcja - zysk

    Temat omawia analizę koszty-rozmiar produkcji - zysk (KRPZ) inaczej zwaną CPV lub analizą progu rentowności dla jednostki przy wykorzystaniu rachunku kosztów zmiennych. Wyjaśnia jak wykalkulować próg rentowności, marżę bezpieczeństwa, poziom sprzedaży, przy którym osiągniemy oczekiwany zysk. Na koniec porusza również kwestię wielopoziomowego rachunku kosztów zmiennych.

  • 7. Rachunek kosztów standardowych, analiza odchyleń

    Wykłady wyjaśniają czym są standardy, w jakim celu się je tworzy oraz jak działa rachunek kosztów standardowych. W ramach tematu prezentowane są metody ustalania standardów dla poszczególnych pozycji kosztów oraz zasady analizy odchyleń wartości rzeczywistych kosztów do wartości standardowych.

  • 8. Budżet i budżetowanie

    Wykłady wyjaśniają pojęcia budżetu oraz budżetowania. Na praktycznym przykładzie prezentują proces budżetowania oraz podstawowe typy budżetów tj. budżet operacyjny, budżet finansowy. Wyjaśniają najbardziej typowe metody budżetowania tj. budżet konwencjonalny vs. budżet kroczący, budżet przyrostowy vs. budżet od zera, budżet odgórny a budżet partycypacyjny.

  • 9. Kontrola budżetu

    Wykłady prezentują zasady kontroli budżetowej. Przedstawiają przykładowe zestawienia/raporty dotyczące wykonania budżetu wyjaśniając sposób kalkulacji odchyleń budżetowych tj. odchyleń dotyczących rozmiarów produkcji, rozmiarów sprzedaży oraz kosztów produkcji.

  • 10. Koszty i przychody istotne w podejmowaniu decyzji cz.1

    Wykłady wyjaśniają cechy informacji istotnych (relewantnych) z punktu widzenia podejmowanej decyzji zarządczej. W tej części tematu położony został nacisk na rolę kontrolera w procesie decyzyjnym poprzez zapewnianie informacji istotnych. Liczne przykłady omówione w ramach tematu pomagają lepiej zrozumieć ideę kosztów i przychodów istotnych.

  • 11. Koszty i przychody istotne w podejmowaniu decyzji cz.2

    Wykłady stanowią kontynuację poprzedniego tematu. Prezentują sposób przygotowania informacji istotnych przez kontrolera finansowego dla typowych decyzji zarządczych takich jak. „wyprodukować czy kupić”, „przyjąć specjalne zamowienie czy odrzucić”, „kontynuować czy zaprzestać produkcji”.   Prezentują rozwiązania w w formie rachunków decyzyjnych (inaczej zwanych problemowymi) zawierających przychody i koszty istotne.

  • 12. Metody wyceny inwestycji

    Wykłady omawiają zasady wyceny inwestycji długoterminowych. Rozpoczynają od określenia czym jest inwestycja z perspektywy rachunkowości zarządczej oraz co oznacza koszt kapitału. Omawiają metody dyskontowe oraz niedyskontowe wyceny inwestycji takie jak: księgowa stopa zwrotu (ARR), okres zwrotu (payback), zdyskontowany okres zwroty (DDP), aktualna wartość netto (NPV), wewnętrzna stopa zwrotu (IRR).

Jak zacząć?

  • Po wybraniu przycisku Zamawiam kurs system poprosi Cię o podanie danych: adresu email oraz imienia i nazwiska.
    WAŻNE, by podać poprawny adres mailowy, ponieważ na ten adres otrzymasz od nas dane do logowania oraz informacje dotyczące statusu Twojego zamówienia.
    Sprawdź również poprawność swojego imienia i nazwiska. Zostanie ono umieszczone na certyfikacie po ukończeniu kursu.
  • Po zaksięgowaniu Twojej płatności (z reguły po kilku minutach od momentu dokonania płatności) otrzymasz od nas informację o odblokowaniu dostępu do kursu na podany przez Ciebie adres email.
  • Naukę możesz rozpocząć w dowolnym dla siebie momencie. Możesz również przerywać i wznawiać kiedy tylko chcesz.
  • Masz nielimitowany dostęp do wszystkich materiałów przez pół roku z możliwością przedłużenia, aby mieć ciągle jak najświeższą wiedzę!
dot