Kurs rachunkowości zarządczej od podstaw

Kurs rachunkowości zarządczej od podstaw, który nie tylko usprawni Ci proces decyzyjny, ale także doskonale przygotuje Cię do pracy na stanowisku specjalisty ds. rachunkowości zarządczej.

 • Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości finansowej
 • Około 57 godzin nauki
 • 19 godzin wykładów online
 • 12 tematów
 • Certyfikat ukończenia kursu
 • Przygotowanie do zawodu: specjalista ds. rachunkowości zarządczej
 • Kod zawodu: 241106
 • Lokalizacja: online
499 zł / pół roku
za przedłużenie tego kursu na ten sam okres zapłacisz jedynie 79 zł

Chodzi Ci po głowie praca w obszarze controllingu? Może pracowałeś już kiedyś w tej branży lub uczyłeś się rachunkowości zarządczej na studiach i zależy Ci na tym, by odświeżyć sobie tę wiedzę? A może zajmujesz stanowisko kierownicze i chciałbyś zrozumieć, jakie koszty i przychody mają znaczenie w podejmowaniu istotnych dla firmy decyzji?

I przede wszystkim – czy lubisz analizować, wyciągać wnioski oraz mieć realny wpływ na to, co dzieje się w firmie, w której pracujesz?

Jeśli choć jedno z powyższych pytań określa Twoją osobę, są ogromne szanse na to, że zainteresuje Cię kurs rachunkowości zarządczej od podstaw, który nie tylko usprawni Ci proces decyzyjny, ale także doskonale przygotuje Cię do pracy na stanowisku specjalisty ds. rachunkowości zarządczej.

UWAGA! Jesteś absolwentem mojego kursu podstaw rachunkowości? Skontaktuj się ze mną, by odebrać przysługującą Ci zniżkę w wysokości 10%!

Na czym polega ta forma nauki?

Kurs rachunkowości zarządczej odbywa się online, co oznacza, że to Ty decydujesz,kiedy i gdzie się uczysz. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym ograniczenia czasowe nie pozwalają na wzięcie udziału w szkoleniach stacjonarnych.

Łącznie czeka Cię około 57 godzin zegarowych nauki, co przekłada się na około 76 godzin lekcyjnych. Przed Tobą 19 godzin zegarowych wykładów online, zgrupowanych w 12 bloków tematycznych. Każdy z nich zawiera liczne praktyczne przykłady i quizy, które pozwolą Ci utrwalić i zweryfikować wiedzę z danego obszaru. Poszczególne bloki kończą się testem do samodzielnego rozwiązania – w trakcie trwania kursu przejdziesz 12 takich testów, a każdy z nich możesz rozwiązywać wielokrotnie, do momentu wybrania opcji sprawdzenia poprawnych odpowiedzi. Po uzyskaniu wyniku minimum 50% z każdego testu otrzymasz certyfikat potwierdzający nabycie nowej wiedzy.

Czy otrzymam jakieś potwierdzenie przebycia kursu?

Tak, kurs rachunkowości zarządczej jest zakończony certyfikatem potwierdzającym uczestnictwo w kursie i zdobycie wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy na stanowisku samodzielnego księgowego. Certyfikat zostanie wygenerowany zarówno w języku polskim, jak i angielskim, a pobierzesz go z zakładki „Moje konto”. Znajdziesz na nim kod autentyczności potwierdzający, że dokument ten został wygenerowany przez serwis Mentoris. Nie poniesiesz za to żadnej opłaty – certyfikat w formacie pdf dostaniesz ode mnie gratis w ramach ceny wykupionego pakietu.

Jeśli chcesz, możesz także pobrać certyfikat wraz z zabezpieczeniami – więcej o takiej opcji przeczytasz tutaj.

Co dostanę w ramach kursu?

Decydując się na ten kurs, otrzymasz ode mnie:

 • Nielimitowany dostęp do materiałów wideo online na wybrany przez Ciebie okres.
 • Nielimitowany dostęp do praktycznych przykładów, quizów oraz testów na wybrany okres.
 • Materiały kursu w formacie pdf do pobrania (przykład tutaj).
 • Wsparcie wykładowcy (kontakt mailowy oraz telefoniczny).
 • Możliwość śledzenia swoich postępów w panelu „Moje konto”.
 • Certyfikat ukończenia kursu do pobrania (gratis) lub w wersji drukowanej (dodatkowa opłata).

Czym charakteryzuje się ta metoda nauki?

Nauka opiera się na metodzie małych kroków, co znaczy, że zbudujemy Twoją wiedzę od zupełnych podstaw, bez założenia, że coś już wiesz. Nie będziemy pomijać spraw na pozór prostych. Aby pomóc Ci lepiej zapamiętywać dane zagadnienia, uwzględniłam w tym kursie mnemotechnikę oraz serię praktycznych przykładów i quizów. Moją autorską metodę nauki możesz przetestować na bezpłatnych wykładach, które znajdziesz tutaj.

Dołącz do ponad 1500 osób, które z sukcesem ukończyły ten kurs!

Co wyróżnia ten kurs na tle kursów stacjonarnych?

Przede wszystkim rozpoczynasz naukę w dowolnym terminie, uczysz się we własnym tempie oraz tylko wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. Nikt nie będzie Cię poganiał, by jak najszybciej „przerobić” materiał, nie zostaną też pominięte tematy, które na pozór wydają się proste.

Przygotowując materiały do tego kursu, postawiłam na kompleksowość i stronępraktyczną. Zawarte w nim tematy zostaną omówione w sposób, którego nie znajdziesz w żadnej książce, ponieważ bazują na przykładach praktycznych.

Martwisz się, że nie zdążysz przerobić materiału w wybranym okresie dostępu? Spokojnie. Twoje wyniki będą przechowywane bezterminowo. W dowolnym czasie możesz powrócić do kursu i rozpocząć naukę tam, gdzie skończyłeś. Możesz również rozpocząć kurs na nowo - wszystko zależy od Ciebie.

Coś jest jeszcze dla Ciebie niejasne? Odpowiedzi na najczęstsze pytania znajdziesz tutaj.

Dowiedz się wszystkiego na temat rachunkowości zarządczej i zadbaj o przyszłość swojej firmy. Chętnie Ci w tym pomogę!

Wykłady omawiają zasady ewidencji oraz kalkulacji kosztów w ramach rachunku kosztów pełnych. Wyjaśniają różnice pomiędzy rachunkiem kosztów rzeczywistych oraz rachunkiem kosztów normalnych a także ich zastosowanie w rachunkowości zarządczej. Na koniec prezentują ewidencję odchylenia budżetowego.

Wykłady omawiają metody kalkulacji jednostkowego kosztu wytworzenia w przypadku różnych typów działalności jednostki. W części 1 tematu wyjaśniają m. in metodę podziałową prostą, metodę ze współczynnikami, metodę średniej ważonej, metodę FIFO.

Wykłady stanowią część 2 tematu dotyczącego metod kalkulacji jednostkowego kosztu wytworzenia (j.k.w). W tej części omówiona zostaje metoda doliczeniowa kalkulacji j.k.w. Wyjaśniono również metody przeniesienia kosztów działalności pomocniczej na wydziały produkcyjne tj. metodę bezpośrednią oraz metodę iteracyjną. Wykłady wyjaśniają także kalkulację j.k.w przy pomocy rachunku kosztów działań.

Wykłady omawiają zasady klasyfikacji kosztów oraz kalkulacji jednostkowego kosztu produktu w oparciu o rachunek kosztów zmiennych. Wyjaśniają pojęcia: marży na pokrycie, kosztów zmiennych oraz kosztów stałych. Przedstawiają przyczyny, dla których ten rachunek kosztów nie może zostać wykorzystany do wyceny zapasów zgodnie z UoR oraz zastosowanie rachunku kosztów zmiennych w rachunkowości zarządczej.

Temat omawia analizę koszty-rozmiar produkcji - zysk (KRPZ) inaczej zwaną CPV lub analizą progu rentowności dla jednostki przy wykorzystaniu rachunku kosztów zmiennych. Wyjaśnia jak wykalkulować próg rentowności, marżę bezpieczeństwa, poziom sprzedaży, przy którym osiągniemy oczekiwany zysk. Na koniec porusza również kwestię wielopoziomowego rachunku kosztów zmiennych.

Wykłady wyjaśniają czym są standardy, w jakim celu się je tworzy oraz jak działa rachunek kosztów standardowych. W ramach tematu prezentowane są metody ustalania standardów dla poszczególnych pozycji kosztów oraz zasady analizy odchyleń wartości rzeczywistych kosztów do wartości standardowych.

Wykłady wyjaśniają pojęcia budżetu oraz budżetowania. Na praktycznym przykładzie prezentują proces budżetowania oraz podstawowe typy budżetów tj. budżet operacyjny, budżet finansowy. Wyjaśniają najbardziej typowe metody budżetowania tj. budżet konwencjonalny vs. budżet kroczący, budżet przyrostowy vs. budżet od zera, budżet odgórny a budżet partycypacyjny.

Wykłady prezentują zasady kontroli budżetowej. Przedstawiają przykładowe zestawienia/raporty dotyczące wykonania budżetu wyjaśniając sposób kalkulacji odchyleń budżetowych tj. odchyleń dotyczących rozmiarów produkcji, rozmiarów sprzedaży oraz kosztów produkcji.

Wykłady stanowią kontynuację poprzedniego tematu. Prezentują sposób przygotowania informacji istotnych przez kontrolera finansowego dla typowych decyzji zarządczych takich jak. „wyprodukować czy kupić”, „przyjąć specjalne zamowienie czy odrzucić”, „kontynuować czy zaprzestać produkcji”.   Prezentują rozwiązania w w formie rachunków decyzyjnych (inaczej zwanych problemowymi) zawierających przychody i koszty istotne.

Wykłady omawiają zasady wyceny inwestycji długoterminowych. Rozpoczynają od określenia czym jest inwestycja z perspektywy rachunkowości zarządczej oraz co oznacza koszt kapitału. Omawiają metody dyskontowe oraz niedyskontowe wyceny inwestycji takie jak: księgowa stopa zwrotu (ARR), okres zwrotu (payback), zdyskontowany okres zwroty (DDP), aktualna wartość netto (NPV), wewnętrzna stopa zwrotu (IRR).

dot