10. Bilans - przykład nr 2

Wykład wchodzący w skład kursu podstaw rachunkowości. Dotyczy zagadnień związanych z bilansem. Przestawia przykład, który umożliwia słuchaczowi przetestowanie wiedzy dotyczącej klasyfikacji poszczególnych elementów majątku oraz źródeł finansowania do pozycji bilansu firmy produkcyjnej. Zawiera pytania dotyczące: spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, rozliczeń międzyokresowych czynnych, licencji komputerowych, kapitałów własnych, kredytów oraz pożyczek, zapasów.

Aby sprawdzić swoją wiedzę z tego tematu zaloguj się i

wykup dostęp

Zgodnie z obietnicą przygotowałam dla Was kolejny przykład dotyczący bilansu całościowego, abyście mogli dalej ćwiczyć swoją wiedzę z tego zakresu.

Tym razem przykład dotyczy spółki akcyjnej Wedelek, która produkuje wyroby cukiernicze i mamy spis z natury, czyli stan majątku na dzień 31 grudnia. Tak jak i w poprzednim przykładzie mamy przeprowadzić klasyfikację poszczególnych składników majątku i przypisać te poszczególne składniki majątku do pozycji bilansu; stworzyć w ten sposób bilans na dzień 31 grudnia. 

Pozycji mamy 16 i znów tak jak i w poprzednim przykładzie zapraszam wszystkich na stronę kursy-rachunkowosci.pl gdzie możecie znaleźć to zadanie w wersji PDF; jak również znajdziecie tam plik excelowy  którym znajduje się format uproszczony bilansu. Ten format z pewnością pomoże Wam rozwiązać to zadanie. Zapraszam.

dot