16. Moment rozpoznania przychodu - świadczenie usług

Wykład prezentuje regulacje ustawowe oraz dotyczące Międzynarodowych Standardów Rachunkowości odnoszące się do momentu powstania przychodu w przypadku sprzedaży usług. Wykład zakończony jest przykładem, w którym zaprezentowana zostaje sytuacja, gdzie jednostka świadczy usługę, za którą pobrała opłatę z góry, w dwóch kolejnych okresach sprawozdawczych. Polecenie przykładu polega na określeniu momentu powstania przychodu dla celów księgowych oraz dla celów podatkowych a także na dokonaniu odpowiednich zapisów księgowych.

Aby sprawdzić swoją wiedzę z tego tematu zaloguj się i

wykup dostęp

Pytania:

  • A jak rozpoznać przychód w sytuacji WNT? np faktura z datą wystawienia styczeń, data sprzedaży luty, data realizacji usługi luty?
    8086fa7a51d26427b15fdaab21c3e561
    Magda Remiorz
  • Przychód dla celów UoR zawsze rozpoznawany jest w ten sam sposób - działa tu głównie zasada momentu dokonania dostawy. Dla celów PIT/CIT- zależy od momentu wystawienia faktury i zapłaty - ale działa zasada ogólna, którą omówiliśmy w tym temacie. Prosiłabym jednak o doprecyzowanie bo wydaje mi się, że pyta Pani o WDT a nie WNT. WNT to nabycie, nie sprzedaż.
    Fa8cfc8c9b72ca42c8952ba20f513374
    Magdalena Hosiawa (Wykładowca)
Zadaj pytanie lub skomentuj powyższy wykład
dot