Jak rozliczyć PIT za rok 2016


6143081 podatkowe zeznanie roczne pit 900 609
Szacowany czas nauki: 3 godziny
Czas trwania wykładów: 1 godzina
Poziom: od podstaw
Wymagania: brak
Lokalizacja: online

Adresaci kursu

Ten mini kurs skierowany jest do wszystkich osób, które chcą samodzielnie sporządzić deklarację podatkową PIT-36 lub PIT-37 za rok 2016. Kurs omawia wypełnienie deklaracji na podstawie formularzy interaktywnych dostepnych na stronach Ministerstwa Finansów.

Cel nauki

Umiejętność samodzielnego wypełnienia deklaracji podatkowej PIT-37 lub PIT - 36.

Wykładowca

Naszym wykładowcą jest wieloletni praktyk, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Pani Magdalena Hosiawa. Pani Magdalena posiada tytuł magistra ekonomii oraz międzynarodowy certyfikat księgowy ACCA. Członek polskiego (SKwP) oraz brytyjskiego stowarzyszenia księgowych (ACCA). Od kilku lat pracuje w działach finansowych, specjalizuje się w kontrolingu finansowym. Wykłada również przedmioty związane z rachunkowością. Pracę w finansach rozpoczęła ponad 10 lat temu jako młodszy księgowy w Cap Gemini, później miała przyjemność brać udział w międzynarodowych projektach dla IBM BTO. W ciągu ostatnich kilku lat zdobywała doświadczenie w działach kontrolingu w międzynarodowych korporacjach za granicą: w Niemczech (klient IBM) oraz w Wielkiej Brytanii (EWS Railway, British Telecommunications). W Polsce ostatnio współpracowała z ISTA Polska oraz BPP Professional Education. Obszary specjalizacji to: raportowanie, analizy zarządcze oraz wycena inwestycji / produktów / projektów.

Zapraszamy!

Jakie są warunki uzyskania certyfikatu?

Warunkiem uzyskania certyfikatu jest zdobycie wyniku minimum 50% z każdego z testów do każdego z tematów w ramach kursu (17 testów w ramach kursu podstaw rachunkowości, 22 testy w ramach kursu średnio-zaawansowanego).

Czy certyfikat jest dodatkowo płatny?

Uzyskanie certyfikatu nie jest związane z żadnymi dodatkowymi opłatami. Certyfikat ukończenia kursu jest dostępny do pobrania w formacie pdf w ramach opłaconego już dostępu (w każdym z wybranych pakietów) w zakładce "Moje konto".

Czy certyfikat dostępny jest w wersji papierowej?

Certyfikat drukowany z dodatkowymi zabezpieczeniami można zamówić za opłatą 39 zł w zakładce "Moje konto". Opłata ta nie zależy od ilości zamówionych certyfikatów. Można zamówić druk wszystkich zdobytych u nas certyfikatów w jednej cenie.

Jak wygląda kurs?

Kursy rachunkowości dostępne w naszym serwisie składają się z serii tematów. Każdy temat z kolei składa się z serii wykładów video, w ramach których omawiamy część teoretyczną przeplataną quizami oraz przykładami, które słuchacz może w pierwszej kolejności sam rozwiązać a potem wspólnie z wykładowcą prześledzić odpowiedź.

Każdy z tematów zakończony jest testem do samodzielnego rozwiązania, znajdującym się pod wykładami video w zakładce ”Testy”.

Po ukończeniu wszystkich testów tj. każdego testu do każdego z tematów i uzyskaniu przynajmniej 50% poprawnych odpowiedzi słuchacz uzyskuje certyfikat ukończenia kursu dostępny w zakładce „Moje konto” w formacie PDF.

Jaka jest odpłatność za kursy?

Odpłatność za kursy związana jest z uzyskaniem dostępu do kursów. 

Dostęp można wykupić w jednym z trzech pakietów: Temat (dostęp online do wybranego tematu na 30 dni), Kurs (dostęp online do wybranego kursu na 90 dni), Pełny (dostęp do wszystkich kursów publikowanych na stronie na okres 120 dni).

Cennik dotyczący pakietów dostępny jest w zakładce "Cennik" na naszej stronie.

Oferujemy również część wykładów bezpłatnie, można znaleźć je tutaj.

Czym różnią się pakiety? Co więcej ma pakiet pełny czego nie mają powyższe dwa pakiety?

Ww. pakiety różnią się ceną, ale również zakresem i okresem dostępu.

Pakiet Temat to dostęp do pojedynczego tematu na 30 dni.

Pakiet Kurs nadaje dostęp wybranego kursu, ale na 90 dni.

Pakiet Pełny pozwala na korzystanie z wszystkich kursów (w tej chwili czterech - jeżeli kursów będzie więcej wtedy będą one również dostępne w tej opcji) równocześnie przez okres 120 dni. dodatkowo jeżeli w trakcie trwania dostępu do pakietu zostanie opublikowany nowy kurs dostęp do niego zostanie nadany GRATIS.

W jaki sposób mogę uzyskać fakturę za wykupiony dostęp premium?

Fakturę za zakupiony dostęp premium można otrzymać wypełniając formularz podczas składania zamówienia. 

Czy wykłady w ramach kursów są dostępne tylko w wyznaczonych godzinach czy jest możliwość odtworzenia materiału w dowolnym czasie?

Wykłady w formie video online dostępne są 24 h na dobę 7 dni w tygodniu. Nie ma tutaj ograniczenia.

Warunkiem skorzystania z wykładów jest posiadanie konta oraz dostępu premium (udostępniamy kilka początkowych wykładów kursu podstaw bezpłatnie bez konieczności posiadania konta, ale do większości wykładów potrzebny jest jest konto oraz wykupiony dostęp premium).

Czy kursy rozpoczynają się w określonych terminach czy mogę rozpocząć naukę w dowolnym czasie?

Kursy dostępne są online 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Każdy uczestnik korzysta z kursu w wybranym, dogodnym dla siebie terminie. Naukę na kursie można rozpocząć w dowolnym terminie.

Czy kursy udostępniane są do pobrania lub na płycie CD/DVD ?

Nie oferujemy kursów ani wykładów video do pobrania ani na płycie CD/DVD. Aby korzystać z kursów potrzebny jest dostęp do Internetu.

Czy po kursie podstawowym moja wiedza może być na takim poziomie, abym mogła starać się o pracę w księgowości?

Kurs rachunkowości od podstaw został zaprojektowany w taki sposób by przygotować osobę uczącą się do pracy na stanowisku księgowego bądź asystenta ds. księgowości (różne nazewnictwo w różnych firmach).

Daje on niezbędne podstawy do pracy w księgowości w ramach prawa bilansowego.

Dlaczego w zakładce „Moje konto” nie pokazuje się postęp w nauce skoro zobaczyłam/em już część wykładów?

Aby pokazał się postęp w nauce w % w wynikach w zakładce „Moje konto” należy ukończyć testy do każdego z tematów, sam fakt przejrzenia wykładów video nie pokaże się w wynikach.

Uzależnienie postępu w nauce od ukończenia testów zostało wprowadzone ze względu na warunek, jak musi zostać spełniony by otrzymać certyfikat (minimum 50% z każdego testu do wszystkich tematów).

Który kurs/temat należy wykupić aby móc zaczerpnąć informacji na temat wariantu kalkulacyjnego i porównawczego w wyniku finansowym?

Aby znaleźć informację o interesującym nas temacie należy skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się w prawym górnym rogu na naszej stronie.

Skład każdego z kursów został opisany w zakładce „Plan kursu”

Gdzie mogę znaleźć materiały do kursu w formacie PDF?

Materiały w formacie pdf dostępne są pod każdym wykładem video w zakładce „Dodatkowe materiały”.

Gdzie mogę dodać komentarz/pytanie do interesującego mnie wykładu?

Pytania można zadawać po zalogowaniu się w zakładce „Komentarze” znajdującej się pod każdym wykładem video lub poprzez formularz w zakładce  „Kontakt”.

Wykładowca

Magdalena Hosiawa
Magdalena Hosiawa

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Posiada tytuł magistra ekonomii oraz międzynarodowy certyfikat księgowy ACCA. Członek polskiego (SKwP) oraz brytyjskiego stowarzyszenia księgowych (ACCA). Od kilku lat pracuje w działach finansowych, specjalizuje się w kontrolingu finansowym. Wykłada również przedmioty związane z rachunkowością. Pracę w finansach rozpoczęła ponad 10 lat temu jako młodszy księgowy w Cap Gemini, później miała przyjemność brać udział w międzynarodowych projektach dla IBM BTO. W ciągu ostatnich kilku lat zdobywała doświadczenie w działach kontrolingu w międzynarodowych korporacjach za granicą: w Niemczech (klient IBM) oraz w Wielkiej Brytanii (EWS Railway, British Telecommunications). W Polsce ostatnio współpracowała z ISTA Polska oraz BPP Professional Education. Obszary specjalizacji to: raportowanie, analizy zarządcze oraz wycena inwestycji / produktów / projektów.

930 osób skorzystało już z tego kursu.