Z naszych kursów skorzystało już ponad 5000 klientów

Poznaj ich opinie o naszych kursach.

W1siziisijiwmtcvmtavmzevotljnnjxn2lvml9uaw5hx2jhcnrvc2lld2ljei5qcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijmwmhgixv0?sha=bdcf52b6e17462c0
Nina Bartosiewicz
Główna księgowa w sp. z o.o.

Moja przygoda z rachunkowością zaczęła się właściwie od wielkiego przerażenia, a przerodziła w spore zauroczenie.

Skończyłam stosunki międzynarodowe i prawo, więc z wykształcenia jestem politologiem i prawnikiem. W trakcie studiów zadecydowałam, że będę zajmować się podatkami, ale zanim sfinalizowałam decyzję tytułem doradcy podatkowego, założyłam ze znajomym spółkę zajmującą się drobnymi zleceniami o charakterze prawniczym, w tym doradczym. Z różnych względów musieliśmy zdecydować się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, co pociągnęło za sobą konieczność prowadzenia tak zwanej pełnej księgowości.

Początki działalności bywają trudne a na efekt prac trzeba poczekać i tak też było w przypadku naszej działalności, natomiast niezależnie od “wyniku finansowego” spółki księgowość trzeba prowadzić… i za nią płacić. Księgowy, który w atrakcyjnej cenie miał pomóc nam w pierwszych miesiącach działalności, zawiódł, a my zostaliśmy ze sporym problemem. Z przerażenia “Co teraz? Przecież nie zamkniemy działalności tylko ze względu na księgowość!” wpadłam na pomysł, że powalczę i sama zajmę się księgowością w pierwszych miesiącach życia spółki. I tak przeszukując strony internetowe dotyczące tematyki rachunkowości, wpadłam na “Kurs podstaw rachunkowości” Mentoris.pl. Zrobiłam go w ekspresowym tempie, doczytałam kilka szczegółowych kwestii… i odkryłam, że ta dziedzina wiedzy to coś, czym chcę się zajmować na poważnie, bo jest po prostu niezwykle interesująca.

Mimo że po pewnym czasie mojej spółce zaczęło układać się finansowo i wyszła na prostą, to finalnie nikomu nie oddam prowadzenia jej księgowości, a “Kurs podstaw rachunkowości” był nie tylko świetną zabawą i ratunkiem (do dziś mam wszystkie materiały z kursu!), ale przede wszystkim stał się podstawą do dalszego rozwoju i rozszerzenia profilu mojej działalności o kolejną gałąź prawa - prawo bilansowe.

Pozdrawiam

Nina Bartosiewicz

dot