Z naszych kursów skorzystało już ponad 17067 klientów

Poznaj ich opinie o naszych kursach

W1siziisijiwmtcvmtavmzevotf3m3hjbxbzof9tywxnb3j6yxrhx2rydwnpyxjlay5qcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijmwmhgixv0?sha=aa35f04e29729d72
Małgorzata Druciarek
Samodzielna księgowa

Moja historia zaczyna się od dnia kiedy jedyne czego w życiu byłam pewna to tego, że nigdy nie będę pracować w rachunkowości. Już jako mała dziewczynka nie lubiłam matematyki, myliłam cyferki i jak ognia unikałam przedmiotów na których trzeba było rozwiązywać żmudne zadania analityczne. Dobrze pamiętam kiedy jeszcze w szkole maturalnej założyłam się z moimi znajomymi, że tuż po otrzymaniu wyników z egzaminu dojrzałości złożę papiery na moją upragnioną psychologię. Pech chciał, że w momencie aplikowania na Uniwersytet Jagielloński ogłoszono kryzys gospodarczy, zewsząd szły słuchy, że uczelnie humanistyczne kształcą bezrobotnych a szkoły prywatne upadają jedna po drugiej. W dodatku w dniu odbierania wyników okazało się, że egzamin z matematyki poszedł mi znacznie lepiej niż z języka polskiego.

To zadecydowało, że papiery złożyłam na Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, równolegle podjęłam pracę w biurze, gdzie mogłam od środka zobaczyć jak funkcjonują przedsiębiorstwa. Kilka lat współpracy z polskimi przedsiębiorcami w połączeniu z teorią wykładaną na jednym z najlepszych ośrodków dydaktycznych w Krakowie spowodowały, że zaczęłam myśleć o zawodzie księgowego.

Na początku nie było łatwo, specjalistyczne słownictwo, zawiłe przepisy i skomplikowane obliczenia raczej zniechęcały niż zachęcały. Początkowo usilnie próbowałam czytać książki, zapoznać się z fachową literaturą, niestety wciąż brakowało mi praktyki. Z pomocą przyszedł kurs Mentoris w szybki i łatwy sposób zapoznałam się z podstawą rachunkowości, odbyłam staże i obecnie pracuje na stanowisku samodzielnego księgowego. Droga którą pokonałam nie była prosta, ale uświadomiła mi, że z odpowiednimi narzędziami człowiek może góry przenosić. Dziś jestem już na innym etapie moje kariery i w najbliższym czasie planuje zdawać egzamin na doradcę podatkowego, tak doradcę ponieważ wiem, że skoro potrafiłam nadgonić w takim krótkim czasie zasady rachunkowości to tym bardziej mam siłę do tego by stać się doradcą podatkowym i pomagać tym wszystkim, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie. Jeszcze raz dziękuje za pomoc, bez was by mnie tutaj nie było ;)

Z poważaniem

Małgorzata Druciarek

dot